Të gjitha lajmet

PLAYOFF QUALIFICATION

Myrto Uzuni me ekipin e tij sigurojnë Ligën e Kampionëve

Myrto Uzuni duke festuar golin nga ndeshja e parë e PlayOffit/ Foto: fradi.hu

Myrto Uzuni me ekipin e tij sigurojnë Ligën e Kampionëve

29 September, 2020 @23:27

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, ka qenë për 90min në fushë sonte dhe me barazimin 0-0 ndaj Moldes norvegjeze kanë siguruar fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Ferencvarosi hungarez, ku Uzuni kaloi gjatë verës në përballjen e zhvilluar në Norvegji barazoi 3-3, ku kishte shënuar gol edhe sulmuesi shqiptar dhe tash me barazim në ndeshjen e dytë, në saje të rregullit për golin mysafir, ai me ekipin sigurojnë Ligën e Kampionëve 2020/21.

Kjo është arritje e madhe për Ferencvarosin që ka arritur të sigurojë kualifikimin në garë për herë të parë që prej stinorit 1995/96.

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Foto: Bayern/tw

25 September, 2020 @0:55

Bayern fitoi Superkupën e dytë evropiane duke e mposhtur Sevillën në finale, pas vazhdimeve 2-1. Leon Goretzka dhe…

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24 September, 2020 @23:37

Bayern Munchen ka fituar në finale të Superkupës Evropiane Sevillën, duke e mposhtur 2-1 pas vazhdimeve. Sevilla arriti…

CILI DO TE FITOJE?

UEFA nominon më të mirët për 2019/20

17 September, 2020 @16:26

Për sezonin e përfunduar të Ligës së Kampionëve, ku fitues doli Bayern duke e mposhtur Parisin në finale, UEFA ka…

FERENCVAROS - DINAMO ZAGREB

Autogol dhe gol, Myrto Uzuni eliminon Dinamo Zagrebin

16 September, 2020 @20:56

Në ndeshjen e luajtur sonte në Hungari, Ferencvarosi vendas e ka eliminuar nga rrethi i parafundit kualifikues drejt grupeve të…

SUPERKUPA E EVROPES

Anglezët ndajnë drejtësinë në Superkupën e Evropës

Foto: uefa.com

15 September, 2020 @11:36

Komiteti i Referëve të UEFA-së ka bërë ditur se ka përcaktuar anglezin Anthony Taylor si refer kryesor për ndeshjen e…

Të gjitha lajmet nga Champions League