Të gjitha lajmet

TRANSFER

Nacho Monreal transferohet në La Liga

Nacho Monreal transferohet në La Liga

31 August, 2019 @12:57

Nacho Monreal i bashkohet Real Sociedadit!

Mbrojtësi i Arsenalit, Nacho Monreal, i është bashkuar skuadrës spanjolle Real Sociedad, në një marrëveshje dy vjeçare, me transferin që kushtoi rreth 3 milionë funte.

33 vjeçari ka bërë 250 paraqitje për Arsenalin, duke shënuar 10 gola, ndërkohë që ka fituar 3 Kupa FA gjatë kohës së tij me Arsenalin si dhe ndihmoi klubin që të arrijnë në finalen e sezonit të kaluar në Europa Ligë.

“Ne duam ta falënderojmë Nachon për kontributin e tij në klub dhe i gjithë Arsenali i urojmë një të ardhme të mirë.” - thuhet në njoftimin e Arsenalit pas largimit të lojtarit nga klubi.

MEDIA

United lirohet edhe nga Darmiani

30 August, 2019 @14:36

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, që pat ardhur te djajt e kuq nga Torinoja në stinorin 2015/16, do të…

ALEXIS SANCHEZ

Kryen testet dhe zyrtarizohet

29 August, 2019 @22:20

Kiliani Alexis Sanchez tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Interit. Sanchez që dështoi në Manchester United pas…

CHRIS SMALLING

Smalling në Serie A

29 August, 2019 @12:15

Qendërmbrojtësi anglez i Manchester Unitedit, Chris Smalling, është pranë kalimit te ekipi italian, Roma. Sky Sport Italia ka bërë…

EFL CUP

Nuhiu kualifikon Wednesdayn, shorti i fazës tjetër

28 August, 2019 @23:15

Me një gol të shënuar në minutën e gjashtë të kohës shtesë, Atdhe Nuhiu arriti ta kualifikojë skuadrën e Sheffield…

KILIANI

Alexis Sanchez te Inter

27 August, 2019 @23:45

Sulmuesi kilian i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez, nesër do të arrij në Milano për të nënshkruar kontratën e tij me…

Të gjitha lajmet nga Premier League