Të gjitha lajmet

BUNDESLIGA

Nata e rekordeve për Lewandowskin

FOTO / Bayern M

Nata e rekordeve për Lewandowskin

30 May, 2020 @23:35

Lideri i Bundesligës, Bayern Munchen, sonte me lehtësi e mposhti Dusseldorfin me rezultat 5-0.

Super ylli polak, Robert Lewandowski, me golat e shënuara në këtë ndeshje, arriti që t’ia tund rrjetat e të gjitha skuadrave aktuale në Bundesligë.

Gjithashtu për Lewan ky ishte goli i 43 sezonal në të gjitha garat, i cili e barazoi rekordin e vet personal që e kishte në stinorin 2016/17.

Bayerni aktualisht gjendet në krye të tabelës me 10 pikë dallim nga pozita e dytë në Bundesligë.

BAYERN 5-0 DUSSELDORF

Bayerni serinë e fitoreve ngrit në 8, dallimin në 10

FOTO / Bayern Munchen

30 May, 2020 @20:59

Kampioni aktual i Bundesligës, Bayern Munchen, me lehtësi e kaloi skuadrën e Valon Berishës, Dusseldorfin, duke e mposhtur me rezultat…

MILOT RASHICA

Lufta do të vazhdojë

Foto: miltorashica/tw

30 May, 2020 @19:26

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, pas fitore së ekipit të tij ndaj Schalkes është shprehur se ekipi i…

SCHALKE 0-1 WERDER

Me asist të Rashicës Werder fiton, Schalke pa pikë pas karantine

Foto: Werder/tw

30 May, 2020 @17:37

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka rrëmbyer me një bashkëlojtar të tij topin në mes të fushës. Kosovari udhëhoqi topin…

SANDHAUSEN 3-1 HANNOVER

Paqarada asiston, Halimi ndihmon, fitorja e dytë me radhë

Foto: Sandhausen/tw

30 May, 2020 @15:03

Skuadra e Sandhausenit, ku luajnë dy reprezentuesit e Kosovës, Leart Paqarada dhe Besar Halimi ka shënuar fitoren e dytë me…

FREIBURG 0-1 BAYER LEVERKUSEN

Rekorderi i ri i Bundesligës, afron ekipin te Champ’sLeague

Foto: Bundesliga/tw

29 May, 2020 @22:54

Goli i 35-të i sulmuesit Kai Havertz i ka dhënë Bayer Leverkusenit fitore ndaj Freiburgut të Amir Abrashit, ku ky…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga