Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFERE

Ndizet gara për Locatellin

Foto: Azzuri Official.

Ndizet gara për Locatellin


20 June, 2021 @15:40

Drejtuesit e Juventus janë duke nxituar të marrin një hap vendimtar në lidhje me mundësinë e blerjes së mesfushorit italian, Manuel Locatelli.

Ndërsa drejtuesit e skuadrës nga Torino, duan të marrin vendimin përfundimtar në lidhje me mesfushorin, Manuel Locatelli dhe t’i japin Massimiliano Allegrit përforcimin e parë në mesfushë.

Ylli i Sassuolo-s,  fitoi vëmendjen ndërkombëtare me fanellën e Italisë që shënoi një dy golësh në ndeshjen kundër Zvicrës, është bërë gjithashtu objekt i vëmendjes së veçantë të Real Madrid, Manchester City dhe PSG.

Në mënyrë që të mos lejohet që konkurrenca të dalë përpara duke habitur CEOSassuolo, Giovanni Carnevali, duhet një përshpejtim për të mbyllur marrëveshjen. Këtë javë mund të ketë një takim tjetër me Federico Cherubini, menaxheri i ri i tregut të Juventus, për të përcaktuar kushtet të marrëveshjes.

Tani për tani, vlerësimi i Locatelli është rreth 40 milionë, por Juventus shpreson ta rrëmbejë atë nga Sassuolo duke futur një kundër-ndeshje teknike në mënyrë që të ulet pjesa e shumës së parave. ”Çelës” i operacionit konsiderohet Radu Dragusin, mbrojtja qendrore që u rrit në ekipet e të rinjve të Juventusit.

Këtë herë, do të jetë gjithashtu vullneti i Locatelli, i cili shpesh ka shprehur dëshirën për të vazhduar karrierën e tij në Juventus, që nga largimi i tij nga Milan,  edhe nëse Sassuolo është e nteresuar të fitoj para sa më shumë që të jetë e mundur.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A