Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest


6 July, 2021 @20:08

Pas pjesës së parë të duruar mirë dhe me një rast ideal të çuar në harresë nga nigeriani Oto John, Prishtina është mposhtur në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues ndaj Ferencvarosit në Budapest.

Vendasit, që qëlluan shtyllën prishtinase në pjesë të parë në pjesë të dytë kanë dominuar shkaku i kondicionit fizik dukshëm më të mirë për të fituar përballjen me 3-0 përfundimtare [Nugen 71, Mmaee 74, Blazic].

Të gjitha golat në portë të Ardit Nikës ranë prej periudhës 70-80 të minutave të ndeshjes, derisa vendasit shfrytëzuan gjithçka për të krijuar avantazhin e nevojshëm dhe të mjaftueshëm për të kaluar tutje.

Zekirija Ramadani përkundër tri ndërrimeve pas minutës së 80 të ndeshjes, nuk kishte raste të mira për të befasuar, ndërsa mundësia e Johnit në pjesë të parë mbetet si mundësi për vajtim, pse s’erdhi goli në atë moment!

Dueli i kthimit, më 6 korrik në Fadil Vokrri të Prishtinës ku bardhekaltërit presin Ferencvarosin. Ndërsa rikthimi edhe pse duket i pamundur, futbollit s’i dihet derisa ka lojë edhe 90-minuta për të përmbysur 3-0 e Budapestit.


11-SHET

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

Evropiani

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

06/07/21 @ 19:35

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

RAHOVEC

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

FFK Liga e parë/Transfere

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

06/07/21 @ 17:59

FERIZAJ

Ferizaji 90% i kompletuar, fillojnë stërvitjet

FFK Liga e parë

Ferizaji 90% i kompletuar, fillojnë stërvitjet

06/07/21 @ 17:16

RAHOVECI

Rahoveci vazhdon edhe me Merxhën

FFK Liga e parë

Rahoveci vazhdon edhe me Merxhën

06/07/21 @ 16:47

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësoren e parë

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësoren e parë

07/07/21 @ 10:42

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga