Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA E FENERBAHCES

Në rrugë drejt Lazios

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Në rrugë drejt Lazios

9 September, 2020 @23:06

Skuadra e Fenerbahçes para pak çastesh ka bërë të ditur se ka paraqitur në bursë të vendit negociatat zyrtare me klubin e Lazios, lidhur me transferimin e sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi.

Prizrenasi Muriqi i cili tërë verën është përfol nga media të ndryshme për kalim të mundshëm në disa skuadra, përfundimisht po bëhet i Lazios, derisa Fenerbahçe ka deponuar letrat zyrtare për publikimin e marrëveshjes ku ekipi do të përfitojë 17.5 milionë euro si shumë transferi, ndërsa 2 milionë euro tjera mund të vijnë si bonuse.

Kontrata e Vedat Muriqit me Lazion do të jetë 5 vjeçare, derisa kosovari në 36 paraqitje me kanarinat e Stambollit ka shënuar 17 gola dhe 7 asistime.

Muriqi

Muriqi së fundi nuk ka luajtur për Kosovën në ndeshjet e shtatorit në kuadër të Grupit 3 të Ligës C të Kombeve për shkak të një lëndimi të lehtë që e ka pasur në një miqësore me tashmë ish-ekipin e tij.

Prizrenasi Muriqi pritet që shpejt të kryejë testet mjekësore në Romë te Lazioja, derisa pas kësaj pritet të bëhet zyrtarizimi i tij si lojtar i ri i biancocelestëve.

Sipas mediave italiane dhe atyre turke, futbollisti i Kosovës pritet t’i merr rreth 2 milionë euro për sezon te ekipi romak, drejtor sportiv i së cilës është ish sulmuesi i kuqezinjëve, Igli Tare.

Te Lazioja, Muriqi do të bëhet bashkëlojtar i portierit të kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, që është portieri numër një i skuadrës së drejtuar nga Simone Inzaghi.

Muriqi sipas La Gazzetta dello Sport, do të bëhet lojtari i dytë më i shtrenjtë i blerë i Lazios në periudhën që ekipi ka kryetar Claudio Lotiton.

ROCKETS

D’Antoni nuk vazhdon me Houstonin

13 September, 2020 @20:18

Trajneri Mike D’Antoni, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Houstonit. Lajmin e bëri të ditur gazetari amerikan…

ANGERS - REIMS

Minuta për Zenelin e Berishën, Reims pëson nga Angers

13 September, 2020 @16:51

Me rezultat 1-0 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes skuadrave Angers dhe Reims në Ligue 1. Skuadra mysafire, ku…

DIJON - BREST

Celina 45 minuta në debutim, Dijon mposhtet

TOPSPORTI / A.P

13 September, 2020 @16:50

Në ndeshjen që skuadra e Dijonit e luajti sot ndaj Brestit në Ligue 1, për skuadrën e tij të re…

LAZIO

Zyrtare: Vedat Muriqi te Lazio

13 September, 2020 @14:25

Tashmë gjithçka zyrtare! Skuadra italiane, Lazio, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin kosovar Vedat Muriqin. Muriqi ka nënshkruar kontratë pesë…

GAME 5: LAKERS - ROCKETS

Pas 10 viteve Lakersi në finale të Konferencës

FOTO / NBA

13 September, 2020 @8:51

Skuadra e Los Angeles Lakersit, duke e mposhtur Huston Rocketsin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 119-96, është…

Të gjitha lajmet nga