Të gjitha lajmet

3 XHIRO PARA FUNDIT

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

2 May, 2019 @21:56

Kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund të edicionit 2018/19 të La Ligas, ende nuk është e sigurt se kush do të bie në Segunda Division, pasi që të gjitha ekipet kanë gjasa teorike për mbijetesë.

Girona është e 17-ta në tabelë, vend që shpëton stinorin, me 37 pikë të tubuara aktualisht. Ndërsa nën te janë Valladolid me 35 pikë, Vallecano me 31 dhe Huesca me 30.

TABELA AKTUALE

Se si dhe kush do të shpëtojë stinorin pritet të shihet në xhirot e fundit, ku vlen të përmendet se tre ekipe kanë nga 37 pikë, ku pos Gironës aty janë edhe Levante e Celta, derisa Villarreali i 14-ti në tabelë ka 40 pikë.

XAVI HERNANDEZ

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

REUTERS/Arkiv

2 May, 2019 @20:26

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez në fund të këtij stinori do të pensionohet nga futbolli aktiv. …

BARCELONA - LEVANTE

Titulli i radhës për dominim dekade

27 April, 2019 @23:30

Titulli i tetë në 11 vitet e fundit për Barcelonën, mbrojtja e titullit kampion të fituar sezonin e kaluar dhe…

HUESCA - BARCELONA

Rezervat e Barçës s’ia dalin ndaj të fundit në La Liga

Foto: LaLiga/fb

13 April, 2019 @19:25

Barcelona sot ka barazuar 0-0 me Huescan, që është në vend të fundit të klasifikimit të La Ligas. Ernesto…

SEVILLA

E konsiderojnë për sezonin që vjen

REUTERS/Arkiv

10 April, 2019 @18:35

Pasi që larguan Pablo Machinin nga detyra, zyrtarët e Sevillas nga La Liga janë duke e konsideruar si trajner të…

REAL MADRID - EIBAR

Benzema sërish vendos

Foto: RealMadridi/fb

6 April, 2019 @18:51

Në tre ndeshjet e fundit ka shënuar. Karim Benzema përsëri ka nxjerrë fitoren e Real Madridit. Pas asaj ndaj…

Të gjitha lajmet nga La Liga