Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I RI

Një kroat në krye të Ferizajit

Një kroat në krye të Ferizajit


11 October, 2022 @20:42

Ferizaji ka emëruar trajnerin e ri të ekipit pas dorëheqjes së Arbnor Morinës në xhiron e kaluar të Superligës.

Ai është trajneri kroat Andrej Panadic, i cili së fundmi ka qenë trajner i ekipit Rudar Velenje, ndërsa para kësaj ka punuar edhe me Istrën dhe LASK-un e Austrisë.

Sipas informatave që ka dhënë KF Ferizaji në komunikatë për trajnerin, ai do të zbarkojë nesër në Kosovë, për të arritur te ekipi i tij i ri, ndërsa kryesia e klubit shpreson që ai me përvojën e tij të ngrit cilësinë e ekipit.

Panadic 53-vjeçar nesër pasi që të arrijë në Kosovë, do të nënshkruajë edhe zyrtarisht marrëveshjen me KF Ferizajin në ambientet e klubit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga