Të gjitha lajmet

NORWICH - MANCHESTER CITY

Norwich shembullor, mposht kampionin në “Carrow Road”

Norwich shembullor, mposht kampionin në “Carrow Road”


14 September, 2019 @20:29

Në ditën kur të gjithë favoritët e tjerë në Premier League fituan, gaboi që ai gabon më së paku, Manchester City!

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola u mposht me plot meritë nga skuadra e Norwich Cityt në “Carrow Road”, skuadër kjo që zhvilloi një paraqitje për t’u mbajtur mend gjatë.

Për t’u përmendur është fakti që Norwich në këtë takim kishte një numër të madh të mungesave, sa që gjatë javës sa kaluar kishte ditë kur nga skuadra seniore të pranishëm në stërvitje ishin vetëm 11 lojtarë, mirëpo kjo nuk e ndali atë që të zhvillojë paraqitje fenomenale dhe ta mposhtë kampionin aktual të Anglisë.

Lojtarët e lënduar të Norwichit për këtë takim:

Gjatë ndeshjes City e ngushtoi dy herë disavantazhin, nga 2-02-1 dhe nga 3-13-2, mirëpo në asnjë moment nuk arriti ta barazojë rezultatin - kjo edhe falë pritjeve heroike nga holandezi Tim Krul - dhe kështu ndeshja u mbyll me fitore 3-2 për vendasit.

Për t’u veçuar te Norwichi përveç portierit padyshim që është edhe finlandezi Teemu Pukki, lojtari më i miri i muajit gusht në Premier League, i cili sot dhuroi një asist dhe shënoi një gol, për të pasur kështu 6 gola dhe 2 asistime në këtë sezon të Premier Leagues.

Në këtë mënyrë, trajneri i Norwichit, Daniel Fark, “ia bën një nder” bashkëvendasit të tij homolog, Kloppit të Liverpoolit, skuadra e të cilit tashmë prin me 5 pikë më tepër se City.

 


LIVERPOOL

Steven Gerrard mund të rikthehet në Anfield

Premier League

Steven Gerrard mund të rikthehet në Anfield

28/02/21 @ 23:14

PREMIER LEAGUE

Bale: Kam qenë i lumtur që kur jam kthyer në Tottenham

Premier League

Bale: Kam qenë i lumtur që kur jam kthyer në Tottenham

28/02/21 @ 19:15

PREMIER LEAGUE

Ndombele kishte folur me Pogba-n për Mourinho

Premier League

Ndombele kishte folur me Pogba-n për Mourinho

28/02/21 @ 19:09

PREMIER LEAGUE

Arsenal mposhtë Leicester-in si mysafir

Premier League

Arsenal mposhtë Leicester-in si mysafir

28/02/21 @ 14:53

PREMIER LEAGUE

Manchester United mund ta transferojë Torresin

Premier League/La Liga

Manchester United mund ta transferojë Torresin

28/02/21 @ 13:53

MEDIA TALK

Guardiola ka shënjestruar sulmuesin e radhës për Cityn

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola ka shënjestruar sulmuesin e radhës për Cityn

27/02/21 @ 22:57

CITY - WEST HAM

Viktima e radhës: West Ham United!

Premier League

Viktima e radhës: West Ham United!

27/02/21 @ 15:27

PREMIER LEAGUE

Arteta i gatshëm ta shesë mbrojtësin Bellerin

Premier League/Transfere

Arteta i gatshëm ta shesë mbrojtësin Bellerin

27/02/21 @ 14:06

TOTTENHAM

Mou: Presionin e kam okisgjen!

Europa League/Premier League

Mou: Presionin e kam okisgjen!

26/02/21 @ 23:27

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Si të ishim në Ligë të Kampionëve

Europa League/Premier League/Serie A

Si të ishim në Ligë të Kampionëve

26/02/21 @ 18:51


Të gjitha lajmet nga Premier League