Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve, Barcelona - Real Madrid

Notat e futbollistëve, Barcelona - Real Madrid


5 April, 2023 @23:55

Fitore e madhe e Real Madridit e shënuar në Camp Nou sonte, ndërsa madrilenët kanë siguruar finalen e Kupës së Mbretit të Spanjës, ku më 6 maj do të ndeshen me Osasunën aty.

Barcelona kishte fituar ndeshjen e parë në Bernabeu 0-1, mirëpo sonte në Camp Nou foli Benzema “me hurmat” e tij, për të fituar duelin 0-4 dhe me rezultat të përgjithshëm nga dy ndeshjet 1-4, Real Madrid i Carlo Ancelottit siguroi finalen.

Gavi

Mëposhtë, notat e futbollsitëve të të dyja palëve pas ndeshjes, marrë nga Eurosport.

PLAYER RATINGS

BARCA: Ter Stegen 6, Kounde 6, Balde 6, Alonso 5, Araujo 5, Kessie 6, Busquets 5, Roberto 6, Raphinha 5, Gavi 6, Lewandowski 6. Rez.: Fati 6, Garcia 6, Torres 6.

REAL: Courtois 7, Carvajal 7, Camavinga 8, Alaba 7, Militao 8, Kroos 8, Modric 8, Valverde 7, Rodrygo 7, Vinicius Jr 9, Benzema 9. Rez.: Asensio 6, Tchouameni n/a, Ceballos n/a, Nacho n/a.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga