Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Irlanda Veriore - Kosova

Notat e futbollistëve: Irlanda Veriore - Kosova


24 September, 2022 @19:59

Kosova ka pësuar për herë të tretë në Grupin 2 të Ligës C të Kombeve, ndërsa sonte Irlanda Veriore thjesht dënoi Dardanët për rastet e humbura.

TABELA AKTUALE

Rregulli i pashkruar, kur nuk shënon - pëson, ka qenë fakt sonte, ndërsa veriirlandezët kanë shënuar fitoren e parë në histori të tyre në Ligë të Kombeve (në të gjitha edicionet).

Vedat Muriqi

Në bazë të paraqitjes individuale të lojëtarëve të Kosovës, sipas TopSporti.com, notat e futbollistëve janë këto:

KOSOVA:

Arijanet Muric, 7
-
Fidan Aliti, 5
Betim Fazliji, 4.5
Florent Hadërgjonaj, 5.5
Donat Rrudhani, 5.5

Kosova

-

Ibrahim Dresevic 4.5
Florent Muslija, 6
Bersant Celina, 6

-

Milot Rashica, 5
Elbasan Rashani, 5.5

-

Vedat Muriqi (kapiten), 7.5

REZERVISTËT:

TABELA AKTUALE

Arbër Zeneli, 6
Florian Loshaj, 6


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve