Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve, Zvicra-Kosova

Foto: FFK

Notat e futbollistëve, Zvicra-Kosova


29 March, 2022 @20:01

Kosova ka luajtur miqësoren e dytë të marsit, sonte në Zurich të Zvicrës, ndërsa ka barazuar 1-1 në fund, pas një gabimi të portierit të saj.

Sidoqoftë, paraqitje e mirë e lojtarëve të Kosovës në përgjithësi ndaj një Zvicre që në pjesën e parë eksperimentoi, ndërsa në pjesë të dytë u bë edhe më serioze.

Në përgjithësi, pas ndeshjes së sotme, këto janë notat e futbollistëve të Kosovës pas ndeshjes në Letzigrund Arena.

KOSOVA:

Arijanet Muric, 5;
-
Amir Rrahmani 6.5;
Florent Hadërgjonaj 6.5;
Mirlind Kryeziu 6;
Mërgim Vojvoda 6;
-
Valon Berisha 6;
Blendi Idrizi 6;
Florian Loshaj 7;
-
Zymer Bytyqi 6.5;
Milot Rashica 7.5;
-
Vedat Muriqi 6.

ZËVENDËSUESIT:

Edon Zhegrova 6.5;
Ibrahim Dresevic 6.5;
Florent Muslija 6;
Betim Fazliji 6;
Toni Domgjoni n/a;
Lirim II Kastrati n.a.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova