Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e ndeshjes: Kosova - Irlanda Veriore

Foto: FFK

Notat e ndeshjes: Kosova - Irlanda Veriore


9 June, 2022 @23:02

Një ndeshje patjetër për ta fituar dhe një fitore e arritur. Përkundër mungesave dhe çalimit në mbrojtje, Kosova ka arritur të kryejë detyrën në përballje ndaj Irlandës Veriore, ndërsa vazhdon të ndjek grekët në krye të renditjes dhe tashmë ka mundësinë që t’i befasojë ata në përballjen e radhës për të shpresuar vendin e parë në grup.

Sa i përket duelit të sontmë të Kosovës ndaj veriirlandezëve dhe vlerësimeve të stafit të TopSporti.com, këto janë notat e futbollistëve të Kosovës për ndeshjen e sontme.


KOSOVA:

Samir Ujkani, 5.5;
-
Amir Rrahmani, 5.5;
Mirlind Kyreziu, 5.5;
Lirim Kastrati, 5;
Donat Rrudhani, 6;
-
Ibrahim Dresevic 6.5;
Valon Berisha, 6;
Florent Muslija, 7.5;
-
Milot Rashica, 8.5;
Zymer Bytyqi, 7.5;
Vedat Muriqi, 8.

REZERVAT:

Betim Fazliji, 6;
Toni Domgjoni, n/a.
Emir Sahiti, n/a.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve