Të gjitha lajmet

DEKLARATA PAS NDESHJES

Nuk diskutohet, në çdo ndeshje hymë për fitore

Nuk diskutohet, në çdo ndeshje hymë për fitore

5 July, 2020 @21:42

Trajneri i Dritës, që ka rikthyer distancën 4 pikëshe në krye të tabelës ndaj Prishtinës ndjekëse, në deklaratën e tij pas ndeshjes është shprehur i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij ndaj Llapit.

Drita i shkaktoi Llapit sot humbjen më të thellë të stinorit 2019/20. Gjilanasit mposhtën llapjanët 0-5 në Zahir Pajaziti të Podujevës.

“Vështirë është të fitohet këtu. Por sot djemtë kanë bërë ndeshje perfekte. Të përqendruar, me komunikim në nivel, kompakt në fushë, kanë luajtur me shpirt e zemër për të marrë fitoren me meritë,” ka thënë Nuhiu për Supersportin.

Sa i përket ndeshjeve të mbetura të stinorit, që do të jenë gjithnjë e më të vështira, Nuhiu ka thënë se ekipi i tij në secilën prej tyre do të hyjë për fitore.

“Nuk diskutohet. Në çdo ndeshje hymë për fitore. Diferencat mes skuadrave janë të vogla. Por ne kemi lojtarë cilësore dhe më gëzon, posaçërisht sot, shpirti luftarak dhe dëshiroj të vazhdojmë kështu,” ka shtuar ai ndër të tjera.

Drita, ka arritur të mbajë dallimin 4 pikësh ndaj Prishtinës në krye të tabelës dhe në xhiron e ardhshme pret kampionin aktual të Superligës, Feronikelin.

DEKLARATA PAS NDESHJES

Mungesa e portierit ndikoi

Foto: KFLlapi/fb

5 July, 2020 @21:32

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur nga Drita sot si vendas, që ka…

FERIZAJI 2-5 TREPÇA'89

Dy të kuq te vendasit, goleadë e ‘89-shit për t’iu afruar shpëtimit

5 July, 2020 @19:14

Tashmë Drenica dhe Flamurtari mund të ndjehen të rrezikuar seriozisht, pasi që me fitoren e sotme të thellë të Trepçës’89…

LLAPI 0-4 DRITA

Drita i shkakton Llapit humbjen më të thellë të stinorit

5 July, 2020 @18:56

Me katër gola të shënuara si mysafir, Drita ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugëtim drejt titullit kampion. Ekipi…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaj vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:25

Në Ferizaj sot mes vete luajnë Ferizaj dhe Trepça `89, që po luftojnë për mbijetesë. 11-SHET STARTUESE: FERIZAJ: Kaçiu, Halili,…

LLAPI - DRITA

Llapi vs. Drita, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:13

Ndeshja kryesore e ditës luhet në Podujevë, ku Llapi vendas e pret Dritën në luftë për titull. Për shkak të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga