Të gjitha lajmet

RUSI

Odise Roshi me raketë, dy-golësh dhe lojtar i ndeshjes

Odise Roshi me raketë, dy-golësh dhe lojtar i ndeshjes

1 July, 2020 @22:48

Mesfushori i krahut të kombëtares shqiptare, Odise Roshi, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme të ekipit të tij rus Akhmat Grozny, duke i sjellë fitoren ekipit 1-3 [Lutsenko 90 - Kharin 15, Roshi 20p, 88] për të nxjerrë ekipin nga zona e rrezikshme e rënies së elitës së futbollit rus.

Pas golit të shënuar nga penalltia që ka bërë rezultatin 0-2, Roshi pak para fundit të ndeshjes ka goditur edhe një raketë nga afërsia, të pa-mbrojtëshme për portierin e Arsenal Tulas për të siguruar fitoren.

TABELA AKTUALE

Odise Roshi pas ndeshjes ka marrë edhe çmimin e lojtarit më të mirë të takimit, derisa Akhmat i ka ikur zonës së rrezikshme me këtë fitore për momentin.

 

FENERBAHÇE 3-2 YENI MALATYASPOR

Muriqi përsëri shënon, Fenerbahçe rrezikon por fiton në fund

27 June, 2020 @19:55

Vedat Muriqi ka vazhduar me gola në Superligën turke sot, duke shënuar golin e parë dhe të epërsisë së ekipit…

YLBER MALOKU

Lojtari i Kosovës U21 në kurbet, futbolli i Kosovës humb edhe një lojtar

26 June, 2020 @18:50

Largimet nga Kosova janë thuajse përditshmëri në kërkim të kushteve më të mira për jetë. Së fundi, edhe Ylber…

MAQEDONI VERIORE

Moslicensimi i Vardarit, çon krejt ekipet shqiptare të Maqedonisë në Europa Ligë

Pamje nga ndeshja GlasgowRangers - Shkupi / Foto UEL

26 June, 2020 @16:16

Të gjitha skuadrat shqiptare që garojnë në elitë të futbollit të Maqedonisë Veriore do të jenë pjesëmarrëse në kualifikime për…

SULMUESI SHQIPTAR I BASELIT

Kemal Ademi do të luaj për Zvicrën

Foto: https://www.football.ch/

26 June, 2020 @15:48

Sulmuesi i Baselit, Kemal Ademi, tash e tutje do të mund të veshë fanellën e reprezentacionit të Zvicrës, sikurse edhe…

ALANYA 2-2 TRABZON

Trabzoni humb lidershipin me barazim në Alanya

Foto: TSLive/tw

22 June, 2020 @22:11

Edhe pse ishin dy herë në epërsi, liderët e deritashëm të Superligës turke, Trabzonspor nuk arritën ta mbajnë atë deri…

Të gjitha lajmet nga International