Të gjitha lajmet

AUE 3-1 SANDHAUSEN

Paqarada i plotë, Halimi 6min në humbje

Fotomont: Sandhausen/fb

Paqarada i plotë, Halimi 6min në humbje

16 May, 2020 @15:01

Sandhausen i reprezentuesve të Kosovës nuk ka filluar mirë vazhdimin e stinorit në Bundesliga 2.

Ekipi i tyre ka pësuar golin më të hershëm në rifillim dhe ka marrë kartonin e vetëm të kuq sot, kur mbrojtësi Denis Diekmeier u përjashtua që në minutën e katërt të ndeshjes.

Paqarada me shokë ishin të pafuqishëm ndaj vendasve, që në pjesë të dytë shënuan edhe dy herë për të fituar në fund 3-1 [Nazarov 5p, Kruger 64, Cacutalua 69 - Biada 80] ndeshjen.

Mesfushori i Kosovës Besar Halimi luajti në gjashtë minutat e fundit të ndeshjes për Sandhausenin. Ai zëvendësoi golashënuesin e vetëm të ekipit të tij sot, Julius Biada, për të luajtur në minutat e fundit të ndeshjes. Halimi u fut në ndeshje si zëvendësim i pestë i skuadrës së tij.

Derisa humbja e rrezikon edhe më mbijetesën e Sandhausenit në Bundesligë 2, Aue tashmë bën hapin që mund t’i fus ata në luftë serioze për Bundesligë.

DORMTUND - SCHALKE 11s

Dortmund pushon dy yje në superderbi!

Foto: sportbild.de

16 May, 2020 @14:46

Trajneri zviceran i Borussia Dortmundit Lucien Favre me siguri do të tentojë të bëj ndonjë befasi në superderbi ndaj Schalkes.…

FORTUNA - PADERBORN 11s

Valon Berisha startues ndaj Paderbornit

Foto: FFK

16 May, 2020 @14:15

Njëri ndër mesfushorët më të mirë të reprezentacionit të Kosovës, Valon Berisha, është në formacionin bazë të ekipit të tij…

LEIPZIG - FREIBURG 11s

Abrashi në 11-shen e parë të Freiburgut

Foto: transermarkt.de

16 May, 2020 @14:08

Skuadra e reprezentuesit të Shqipërisë Amir Abrashi, Freiburg, do t’i dalë përballë Leipzigut sot. E Abrashi është futur në…

FESTA

Bochum tregon si festohen golat në Gjermani

Foto: liga-zwei.de

16 May, 2020 @13:45

Skuadra e Bundesligës 2, Bochum, pas golit të parë të shënuar sot në ndeshjen që ende po zhvillohet ka festuar…

AUE - SANDHAUSEN 11s

Paqarada startues, Halimi në bankë

Foto: Sandhausen/fb

16 May, 2020 @12:35

Dy reprezentuesit e Kosovës në futboll që luajnë në Bundesliga 2 për ekipin e Sandhausenit, Leart Paqarada dhe Besar Halimi…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga