Të gjitha lajmet

A: TREPÇA-DRENASI

Pas 4 humbjeve Drenasi nxjerr pikë në Mitrovicë

Pas 4 humbjeve Drenasi nxjerr pikë në Mitrovicë


14 November, 2020 @15:49

Katër humbje radhazi në të gjitha ndeshjet e Ligës së Parë dhe sot vjen pika e parë e fituar, pas kësaj serie negative.

Fjala është për klubin e Drenasit, që ka arritur të nxjerrë në fund rezultatin 1-1 në përballje ndaj Trepçës për të siguruar pikën e parë në 5 ndeshjet e fundit të skuadrës, që ishte kapluar nga kriza e rezultateve.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Trepça vinte prej fitores ndaj Vëllaznimit në këtë ndeshje dhe kishte mundësi për të arritur më shumë, por në fund, skuadrat u ndanë baraz, 1-1.

Derisa Trepça me këtë pikë ia lëshon Vëllaznimit pozitën e fundit në tabelë, Drenasi në anën tjetër ka pikë të njëjta, por për shkak të gol-dallimit më të mirë, qëndron më lartë në tabelë.


MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

TRANSFER

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

FFK Liga e parë/Transfere

Taulant Dajaku transferohet te skuadra e Ligës së Parë

26/01/21 @ 12:21

ANTALYA - PËRGATITJET

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

FFK Liga e parë/International

Malisheva mposht të rinjtë e Vorsklës

25/01/21 @ 18:56

TRANSFER

Shabani transferohet te KEK-u

FFK Liga e parë/Transfere

Shabani transferohet te KEK-u

25/01/21 @ 15:07

A&N

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

FFK Liga e parë

A&N shton në skuadër ish-lojtarin e Feronikelit

24/01/21 @ 23:45

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

22/01/21 @ 20:18

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

FFK Liga e parë

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

22/01/21 @ 18:37

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë