Të gjitha lajmet

AMIR MADDRED

Pas humbjes, Rahoveci largon Maddredin

Pas humbjes, Rahoveci largon Maddredin

16 February, 2019 @16:49

Basketbollisti 203 centimetra i gjatë i Rahovecit, Amir Maddred prej sot nuk është më pjesë e ekipit të vreshtarëve.

Njoftimin për këtë e ka zyrtarizuar llogaria zyrtare e Rahovecit në Facebook, duke bërë të ditur se kanë larguar lojtarin, i cili ka qenë në ekip që prej fillimit të stinorit.

24 vjeçari Maddred, që luan në pozitën e alo-qendrës ka pasur mesatare prej 7.8 pikëve dhe 4.3 kërcimeve për ndeshje me Rahovecin në Superligë të Kosovës.

Numri i basketbollistëve të huaj te Rahoveci me largimin e Maddredit bie në tre, ndërsa ekipi pritet që para Final 8 të Kupës të përforcohet me një lojtar tjetër të huaj.

TABELA AKTUALE

Rahoveci është organizator i Final 8 të Kupës së Kosovës këtë vit.

Rahoveci mbrëmë për herë të parë këtë stinor ka regjistruar humbje nga debutuesi në Superligë, Prizreni. Maddred ka qenë për afro 17 minuta në parket në përballjen e djeshme, ndërsa ka shënuar 2 pikë, 2 kërcime dhe 1 asistim.

Përndryshe, Rahoveci është duke shfrytëzuar maksimalisht stinorin jo të mirë të kampionit Bashkimi si dhe të Trepçës dhe bashkë me Yllin duket të jetë kandidat më serioz për të siguruar pozitën e dytë në fund të stinorit, që i garanton ekipit gjysmëfinale të PlayOffit.

DERBI

Transmetimi: Peja - Prishtina

19 January, 2020 @16:22

Derbi në mes të Pejës dhe të Prishtinës do të luhet sot në ora 17:00. Ndeshja do të transmetohet drejtpërdrejt…

DUELET DERBI

Kur e fitoi Peja për herë të fundit Prishtinën?!

Foto nga arkivi i KBPeja/fb

19 January, 2020 @15:16

Para derbit të madh të basketbollit kosovar, Peja-Prishtina, redaksia e TopSporti.com ka hyrë në arkivë për të gjetur fitoren e…

SUPERLIGA

Sonte super derbi Peja-Prishtina

19 January, 2020 @12:34

Xhiroja e 21 në Superligën e Kosovës në basketboll, do të mbyllet me dy ndeshje, që do të luhen sot. …

YLLI - TREPÇA

Ylli vazhdon serinë, s’ka fitore për Trepçën

18 January, 2020 @20:38

Pas humbjes nga Bashkimi në sekondat e fundit në ndeshjen e luajtur në Mitrovicë, Trepça pësoi edhe në duelin e…

YLLI - TREPÇA

Ç3: Ngushtohet rezultati

18 January, 2020 @20:16

Një Trepçë dukshëm më e mirë është shfaqur në çerekun e tretë dhe rezultati rrjedhimisht është ngushtuar. Pas 30 minutave…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga