Të gjitha lajmet

NË GJILAN

Bekim Isufi merr drejtimin e Dritës

BOROZANI/Arkiv

Bekim Isufi merr drejtimin e Dritës

5 November, 2017 @21:48

Pasi që ofroi dorëheqjen pas ndeshjes ndaj Flamurtarit (1-1) dhe këtë e pranoi kryesia e klubit, Milazim Zuzaku, edhe zyrtarisht me marrëveshje u largua nga ekipi bardhekaltër i Gjilanit. Ndërsa sot, përmes një njoftimi të lëshuar në rrjete sociale, ekipi i Dritës ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Bekim Isufin. Bekim Isufi, ish-lojtar i dikurshëm i Dritës, që nisi stinorin si trajner i ekipit të Vllaznisë së Pozharanit, duke e drejtuar ekipin për 8 xhiro, i rikthehet Superligës pas 6 xhirove të kaluara në pushim. Isufi bëhet trajneri i dytë që nis stinorin me një ekip dhe kthehet në të njejtin stinor në Superligë me ekipin tjetër. Zekirija Ramadani kishte nisur stinorin me Trepçën'89 dhe pas një pushimi u emërua te Feronikeli, ndërsa tash këtë e bëri edhe Isufi, që pas Vllaznisë, merr drejtimin e Dritës.

CHELSEA - MANCHESTER UNITED

Morata vendos ndeshjen, United mposhtet në Londër

Foto: Sky Sports

5 November, 2017 @19:42

Me një gol të Alvaro Moratas me kokë, Chelsea ka arritur ta fitojë duelin ndaj Manchester Unitedit në Londër, për…

NË TIRANË

Partizani zyrtarizon largimin e Iulianos

5 November, 2017 @16:32

Pas humbjes së djeshme nga Kamza, drejtuesit e Partizanit sot kanë zyrtarizuar largimin e trajnerit italian, Mark Iuliano…

BALLKANI-VUSHTRRIA

Derbi i Ligës së Parë, përfundon baraz

BOROZANI/ A. P.

5 November, 2017 @15:39

Nuk u gjet fituesi në ndeshjen derbi të zhvilluar sot në Prizren, ku Ballkani i Suharekës priti Vushtrrinë. As goli…

GJILANI - LLAPI

Rusi mposht liderin

Foto: Arkiv

5 November, 2017 @15:01

Pas humbjes së parë të stinorit, Gjilani është këndellur shpejt. Në derbin e ditës, ekipi i drejtuar nga Arbnor Morina…

BESA - FERONIKELI

5she nga Feronikeli për 3 pikë

5 November, 2017 @14:55

Feronikeli është treguar i pamëshirshëm ndaj Besës sot në Pejë, duke i mposhtur me rezultat të thellë, 0-5. Futbollistët e…

KUPA E KOSOVËS

Shorti i Kupës, tash me të fortit

BOROZANI/A. P.

5 November, 2017 @11:00

Pas dy raundeve të para të ndeshjeve të Kupës, të martën është vendosur që të mbahet shorti për rrethin e…

BARCELONA-SEVILLA

Paco ia sjell fitoren Barcelonës

Foto: laliga/fb

4 November, 2017 @22:57

Barcelona ka vazhduar formën e mirë në La Liga sonte, duke e mposhtur Sevillan me rezultat 2-1 në Camp Nou.…

DRITA

Drita dhe Zuzaku shkëpusin bashkëpunimin

4 November, 2017 @21:23

Pas barazimit me Flamurtarin, ishte vetë trajneri Zuzaku ai që e ofroi dorëheqjen nga klubi i Dritës dhe…

DORTMUND - BAYERN

Bayerni shkel Dortmundin, forcon kreun

4 November, 2017 @20:22

Në duelin direkt mes dy prej skuadrave që po luftojnë për titull në Bundesligë, Bayerni e ka mposhtur me rezultat…

WEST HAM - LIVERPOOL

Liverpooli shkëlqen në Londër, Bilic vazhdon ‘lëkundjen’

Foto: Optajoe

4 November, 2017 @20:21

Me paraqitje fantastike dhe 4 gola të shënuara, Liverpooli e ka mposhtur 1-4 skuadrën e West Ham United, për ta…

HOLANDA - GJERMANIA

Pas 16 vitesh, vjen fitorja

Foto: theRepublic

13 October, 2018 @23:31

Presioni ndaj Joachim Lowit vazhdon të shtohet, derisa Gjermania me disfatën e sontme nga Holanda 3-0 është e fundit në…

CHRISTIAN PANUCCI

Java më e mirë me kuqezinjtë

Foto: FSHF

13 October, 2018 @22:51

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci, në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes ndaj Izraelit ka thënë se ka kaluar…

KERASAN PRISHTINA - VUSHTRRIA

Donat Rexhepi 35 pikë, Kerasan e nis me fitore

13 October, 2018 @22:40

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka nisur me fitore stinorin e ri të Ligës së Parë duke e mposhtur si vendase…

HENDBOLL

Besa e Kastrioti me fitore, Prishtina mposhtet

BOROZANI / ARKIV

13 October, 2018 @22:37

Gjatë ditës së sotme, tri skuadra hendbollistike kosovare e përfaqësuan Kosovën në garat evropiane. Besa, kampione në fuqi e Kosovës,…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Izrael vs. Shqipëri, gjyqtarët e ndeshjes

13 October, 2018 @22:26

Në kuadër të Ligës së Kombeve, Shqipëria të dielen do të jetë mysafire e Izraelit GRUPET DHE ORARI -…

Të gjitha lajmet nga