Të gjitha lajmet

NAPOLI

Pas Rrahmanit, Napoli merr edhe Kumbullën

Pas Rrahmanit, Napoli merr edhe Kumbullën

28 January, 2020 @11:51

Raportet nga mediat italiane kanë bërë të ditur se Napoli ka arritur marrëveshje me Veronën edhe për mbrojtësin tjetër të ekipit, Marash Kumbulla.

Kumbulla që i mbush të njëzetat në muajin tjetër, është reprezentues i Shqipërisë dhe ai bashkë me Amir Rrahmanin janë shtylla të mbrojtjes së Veronës.

Rrahmani u zyrtarizua javën e shkuar si lojtar i ri i Napolit, derisa do të luaj deri në fund të këtij stinori te Verona.

Sipas Sky Sport Italias, Napoli do t’i paguajë Veronës 20 milionë euro dëmshpërblim për shqiptarin dhe 4 milionë tjera si bonuse.

Kumbulla i lindur në Peschiera del Garda të Italisë më 8 shkurt të vitit 2000 është 185 centimetra i gjatë, ndërsa këtë sezon ka debutuar në Serie A duke shënuar edhe një gol në 14 paraqitjet e tij me Veronën.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A