Të gjitha lajmet

DIEGO FORLAN

Pensionohet Diego Forlan

Pensionohet Diego Forlan

7 August, 2019 @15:39

Ish-sulmuesi i njohur për paraqitjet e tij me Manchester United, Villarreal, Atletico Madrid e Inter, Diego Forlan, sot e ka njoftuar pensionimin e tij nga futbolli.

Përveç paraqitjeve të tij me klube, uruguajani Forlan do të mbahet mend edhe për paraqitjet fenomenale në Botërorin e vitit 2010, ku u zgjodh lojtari më i mirë i turneut, ndërkohë në përgjithësi ai është golashënuesi i tretë më i mirë në histori të Uruguajit, pas Edinson Cavanit e Luis Suarezit.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga