Të gjitha lajmet

JESE KAMPION

Për 1min lojë në sezon, merr medaljen e kampionit

Për 1min lojë në sezon, merr medaljen e kampionit

2 May, 2020 @23:57

Futbollisti spanjoll i Paris St Germainit për vetëm një minutë të luajtur për ekipin e tij në stinorin 2019/20 ka marrë medaljen e kampionit të Francës.

Jese Rodriguez 27 vjeç që erdh prej Real Madridit te PSG katër vite më parë për 25 milionë euro, asnjëherë nuk gjeti vend në ekip dhe kështu huazohej prej stinori në stinor në ekipe të ndryshme

Këtë stinor, para se të huazohej te Sportingu portugez Jese kishte luajtur një minutë në përballjen që PSG e fitoi ndaj Metzit si mysafir 0-2, duke e zëvendësuar Eric Choupo Motingun në minutën e 90-të të ndeshjes.

PSG si posedues i kartonit të lojtarit ka të drejtë të shpërblejë futbollistin me medaljen e kampionit të Francës, pasi që qoftë edhe 1 minutë ka kontribuuar në suksesin e skuadrës.

Ekipi parisien ditë më parë edhe zyrtarisht u shpall kampion i Francës, pasi që Ligue 1 u ndërpre në mars për shkak të pandemisë COVID-19.

GARAT EVROPIANE

Për vetëm një pikë, Arbër Zeneli me Reims sigurojnë EuropaLigën

Foto: StadeDeReimsOfficial

30 April, 2020 @18:38

Pasi që stinori në Ligue 1 të Francës mori fund ditë më parë me vendim të qeverisë së atjeshme, sot…

VENDIMET E FUNDIT PËR LIGUE 1

PSG shpallet kampion, Lyon humbësi më i madh

30 April, 2020 @18:26

Para pak çastesh edhe zyrtarisht doli vendimi që i jep fund Ligue 1 dhe 2 këtë stinor 2019/20, duke shpallë…

THE HORNETS

Arsenali interesohet, Watford e zyrtarizon

29 April, 2020 @23:55

Mediat e përfolnin si një lojtar për të cilin është i interesuar Arsenali dhe po e ndjek. Por sot ai…

E FUNDIT

Përfundon stinorin në Ligue 1! Kampion?!

28 April, 2020 @16:28

Para pak çastesh është dhënë njoftimi nga mediat franceze se stinori 2019/20 në Ligue 1 të Francës ka marrë fund.…

LE SPORT

Klopp flet me babain e Mbappes

26 April, 2020 @18:38

Lajme interesante nga Franca, derisa pandemia dhe karantina po vazhdon ende në sport dhe çdokund tjetër. Së fundi, super…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1