Të gjitha lajmet

GRUPI A & B

Përcaktohen grupet e Ligës së Parë

Përcaktohen grupet e Ligës së Parë

29 July, 2020 @23:32

Pasi që u mësuan përfundimisht të gjitha skuadrat e rëna nga Superliga, Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen dhe ka përcaktuar dy grupet e Ligës së Parë të Kosovës, që në stinorin e ardhshëm do të luftojnë për Superligë.

Kështu në Grupin A të Ligës së Parë do të bëjnë pjesë:

Istogu,
Malisheva,
Onix,
Vëllaznimi,
Liria,
Drenasi,
Trepça,
A&N,
Dukagjini dhe
Vushtrria.


Ndërsa në Grupin B të Ligës së Parë do të bëjnë pjesë:

2 Korriku,
Ramiz Sadiku,
KEK,
Ulpiana,
Dardana,
Vllaznia,
Vitia,
Kika,
Flamurtari dhe
Ferizaji.

Fituesit e secilit grup do të sigurojnë pjesëmarrjen në Superligë në stinorin 2021/22, ndërsa vendet e dyta do të luajnë një ndeshje PlayOffi, fituesi i së cilës do të luajë ndeshjen e barazhit me ekipin që përfundon stinorin në vend të tetë në Superligë.

Nëse i fiton të dyja këto ndeshje, tek atëherë mund të shkojë në Superligë skuadra e tretë nga Liga e Parë.

FERIZAJ

I përfundon kontrata me Ferizajin, mbetet lojtar i lirë

28 July, 2020 @16:16

Përmes një postimi në Facebook, Dren Gashi ka njoftuar që kontrata e tij me skuadrën e Ferizajit ka përfunduar dhe…

ARBËRIA

Dior Zabërgja kërkon sfida të reja, ndahet me Arbërinë

28 July, 2020 @10:05

Futbollisti i deritashëm i Arbërisë, Dior Zabërgja, është larguar nga skuadra nga Dobraja të Lipjanit. Zabërgja përmes një njoftimi në…

ULPIANA

Ulpiana emëron Fadil Ademin trajner

FOTO / Ulpiana

28 July, 2020 @8:25

Skuadra e Ulpianës, ka emëruar Fadil Ademin trajner. Fadil Ademi ka nënshkruar kontratë me skuadrën e Ulpianës, derisa ndihmësit e…

E FUNDIT

Jusuf Tortoshi kthehet te Flamurtari

28 July, 2020 @0:03

Ish trajneri i dikurshëm i Prishtinës, që ka drejtuar më parë edhe Flamurtarin, Jusuf Tortoshi, i është rikthyer detyrës së…

SUPERLIGA

Kampionët e Kosovës, renditja e skuadrave

TOPSPORTI / D.SH

23 July, 2020 @9:53

Pasi Drita që nga dje është zyrtarisht kampione e Kosovës për sezonin 2019/2020, le të shohim se cilat skuadra kanë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë