Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LLAPI

Përforcohet porta, Bujupi zëvendësimi i Çoriq?

Foto: KF Llapi / Facebook

Përforcohet porta, Bujupi zëvendësimi i Çoriq?


19 June, 2022 @21:46

Një ditë pasi e solli në radhët e veta Ardi Qorrin nga Nikli, sot Llapi ka përforcuar edhe portën.

Skuadra llapjane sot e zyrtarizoi portierin Amrush Bujupi, i cili te Llapi vjen nga Drenasi i Ligës së Parë.

I gjatë 189 centimetra, portieri Bujupi ishte kapiten i Drenasit, ndërkohë që kontrata e tij e nënshkruar me Llapin është 2-vjeçare.

Kujtojmë që më herët gjatë afatit kalimtar nga Llapi u largua portieri Marijan Çoriq, e në vijim do të mbetet të shihet se a do të bëhet Bujupi portieri i parë i skuadrës, apo do të transferohet ndonjë portier tjetër.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga