Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Përfundon stinorin në Ligue 1! Kampion?!

Përfundon stinorin në Ligue 1! Kampion?!

28 April, 2020 @16:28

Para pak çastesh është dhënë njoftimi nga mediat franceze se stinori 2019/20 në Ligue 1 të Francës ka marrë fund.

L’Equipe dhe RMC Sport kanë bërë të ditur se pas përcaktimit të datave nga qeveria se deri më 1 shtator nuk lejohen aktivitetet, është marrë vendim që Ligue 1 dhe 2 të mos zhvillojnë më ndeshje.

Ndërkaq sa i përket shpalljes së kampionit dhe renditjes përfundimtare në Ligue 1 dhe 2, është thënë që përgjatë muajit të ardhshëm KE do të merr vendimin.

Kujtojmë në Ligue 1 për ekipin e Reimsit luan lojtari më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli.

(Detajet tjera, më vonë)

LE SPORT

Klopp flet me babain e Mbappes

26 April, 2020 @18:38

Lajme interesante nga Franca, derisa pandemia dhe karantina po vazhdon ende në sport dhe çdokund tjetër. Së fundi, super…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

FRANCË

Mjeku i Reimsit, ku luan Zeneli, bën vetëvrasje!

5 April, 2020 @22:20

Prestigjiozja sportive franceze L’Equipe para pak minutash ka bërë të ditur se mjeku i ekipit të Reimsit, Bernard Gonzalez, që…

COUPE DE LA LIGUE

Finalja e Kupës së Ligës, shtyhet

11 March, 2020 @15:03

Liga profesionale e futbollit në Francë (LFP) ka bërë të ditur se ndeshja ndërmjet Paris St Germainit dhe Lyonit, që…

MONACO 1-1 REIMS

Arbër Zeneli i kthehet fushës, Guion i beson minutat e fundit

Foto: St de Reims/official

29 February, 2020 @22:06

Trajneri i Stade de Reims, David Guion, që në ftesën e parë të tij ndaj Arbër Zenelit që iu rikthye…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1