Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Pezullohet edhe Bundesliga

Pezullohet edhe Bundesliga

13 March, 2020 @17:29

E pashmangshmja ndodhi edhe në Gjermani.

Edhe pse planifikohej që ndeshjet e kësaj fundjave të luheshin pa shikues e më pas të pezullohej liga, kjo nuk do të ndodhë, me Bundesligën që ka vendosur ta pezullojë kampionatin menjeherë që nga dita e sotme, pra as ndeshjet e kësaj fundjave në Gjermani NUK do të luhen, me arsyen që tashmë dihet, virusin Corona.

Kështu, Bundesliga i bashkangjitet edhe katër ligave tjera elitare evropiane (Premier League, La Liga, Serie A e Ligue 1) në pezullimin e ndeshjeve duke filluar që nga kjo fundjavë.

FORTUNA DUSSELDORF 3-3 HERTHA BERLIN

Valon 74min, Fortuna çon poshtë epërsinë 3 golëshe!

Foto: HerthaBSC/fb

28 February, 2020 @22:38

Fortuna Dusseldorf ku mesfushori i Kosovës Valon Berisha është startues dhe sot luajti për 75 minuta, ka shpërdoruar mundësinë e…

FC BAYERN MÜNCHEN

Fiton ndeshjen, humbë liderin

26 February, 2020 @17:41

Ende pa kaluar 24 orë nga fitorja bindëse në Londër, skuadra e Bayernit merr lajme negative. Për shkak të…

PASDITJA NË BUNDESLIGË

Valoni e Elvisi fitojnë, Miloti mposhtet

Foto: bundesliga.de

22 February, 2020 @18:47

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e orës 15:30 në Bundesligë sot, ndërsa ekipet ku luajnë lojtarët tanë janë duke luftuar…

BAYERN 3-2 PADERBORN

Gjasula me Paderbornin ‘për pak’ ndaj Lewandowskit

Foto: fcbayern/fb

21 February, 2020 @22:35

Përkundër se kanë arritur që dy herë të barazojnë epërsinë e Bayernit, Paderborn ku për 90min luajti edhe mesfushori i…

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga