Të gjitha lajmet

GAME 5: PHILY - HEAT

Pas 6 vitesh në gjysmëfinale

Foto: nba.com

Pas 6 vitesh në gjysmëfinale

25 April, 2018 @10:12

Philadelphia 76ers
Miami Heat
Philadelphia 76ers 104 : 91 Miami Heat
JJ REDICK 27 pikë Kelly OLYNYK 18 pikë

Wells Fargo Center

Philadelphia 76ers duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 104-91, e eliminoi kundërshtarin për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Konferencës Lindore.

Phily për herë të parë që nga viti 2012, arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Play Offit.

Ndeshja ishte e barabartë në pjesën e parë, derisa në pjesën e dytë Philadelphia e kontrolloi deri në fund ndeshjen.

JJ Redick, ishte koshashënuesi më i mirë te Phily me 27 pikë të shënuara, derisa u ndihmua edhe nga Joel Embiid dhe Ben Simmons, ku ky i fundit shkëlqeu gjatë tërë ndeshjes.

Te Miami u dallua Kelly Olynyk me 18 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Philadelpahia e përfundoi serinë kundër Miami Heatit me rezultat 4-1, derisa në gjysmëfinale të Konferencës Lindore do të përballet me fituesin nga dueli Boston Celtics - Milwaukee Bucks, ku rezultati aktual në seri është 3-2 në favor të Bostonit.

GAME 5: CELTICS - BUCKS

Pranë kualifikimit

Foto: nba.com

25 April, 2018 @9:54

Boston Celtics duke e mposhtur Milwaukee Bucksin me rezultat 92-87 në TD Garden, kaloi 3-2 në epërsi në seri dhe…

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

24 April, 2018 @23:24

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në ndeshjen e tretë nga skuadra spanjolle Baskonia me rezultat 88-83. Baskonia në…

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

24 April, 2018 @21:27

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposhtë Olympiacosin me rezultat 80-60 dhe me këtë triumf është vetëm një fitore larg…

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 April, 2018 @17:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të zhvillohet të enjten në Pejë, ku Penza e…

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 April, 2018 @10:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një ndeshje kishte që vendoste për skuadrat, nuk ka kaluar…

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 April, 2018 @10:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës, i xhiros XXVIII, ka nxjerrë palestrën 13 qershori dhe…

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 April, 2018 @20:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për ndeshjet e para të serisë gjysmëfinale të Play Off-it në…

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 April, 2018 @16:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18, Divizioni C, që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri…

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 April, 2018 @10:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 104-100. …

ALL STAR 2019

Skuadra e Jamesit mposht atë të Giannisit

18 February, 2019 @10:33

All Stari 2019 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara në nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. …

ALL STAR 2019

Hamidou Diallo fiton Slam Dunkin

17 February, 2019 @10:47

Dita e dytë e All Starit 2019, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2019

Snajperisti i All Starit 2019, Joe Harris

17 February, 2019 @10:43

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Brooklyn Netsit, Joe Harris. Harris arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2019

Jayson Tatum fiton garën për shkathtësi

17 February, 2019 @10:35

Lojtari i Boston Celticsit, Jayson Tatum, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2019. Tatum në raundin e parë…

ALL STAR 2019

Amerika mposhtë Botën

16 February, 2019 @9:18

All Stari 2019 ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në NBA dhe…

Të gjitha lajmet nga NBA