Të gjitha lajmet

GAME 5: CELTICS - BUCKS

Pranë kualifikimit

Foto: nba.com

Pranë kualifikimit

25 April, 2018 @9:54

Boston Celtics
Milwaukee Bucks
Boston Celtics 92 : 87 Milwaukee Bucks
Al HORFORD 22 pikë Khris MIDDLETON 23 pikë

TD Garden

Boston Celtics duke e mposhtur Milwaukee Bucksin me rezultat 92-87 në TD Garden, kaloi 3-2 në epërsi në seri dhe është larg një fitore për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Konferencës Lindore.

Bostoni gjatë ndeshjes ishte në epërsi prej 16 pikëve, por Bucks këtë epërsi arriti ta zbutë deri në fund, por diçka më shumë nuk ndodhi.

Te keltët është rikthyer edhe lojtari Marcus Smart nga lëndimi, i cili ndikoi shumë në lojën e Bostonit. Al Horford luajti me 22 pikë e 14 kërcime, që ishte më i miri te skuadra vendase.

Në anën tjetër, Khris Middleton luajti me 23 pikë, derisa Giannis Antetokounmpo ishte shumë afër shifrave magjike triple-double me 16 pikë, 10 kërcime e 9 asistime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Bostoni me këtë fitore kaloi 3-2 në epërsi në seri dhe i duhet vetëm edhe një fitore për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Konferencës Lindore. Ndeshja e gjashtë e serisë do të luhet më 27 prill në palestrën e Milwaukeet.

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

24 April, 2018 @23:24

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në ndeshjen e tretë nga skuadra spanjolle Baskonia me rezultat 88-83. Baskonia në…

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

24 April, 2018 @21:27

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposhtë Olympiacosin me rezultat 80-60 dhe me këtë triumf është vetëm një fitore larg…

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 April, 2018 @17:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të zhvillohet të enjten në Pejë, ku Penza e…

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 April, 2018 @10:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një ndeshje kishte që vendoste për skuadrat, nuk ka kaluar…

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 April, 2018 @10:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës, i xhiros XXVIII, ka nxjerrë palestrën 13 qershori dhe…

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 April, 2018 @16:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18, Divizioni C, që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri…

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 April, 2018 @20:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për ndeshjet e para të serisë gjysmëfinale të Play Off-it në…

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 April, 2018 @10:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 104-100. …

GAME 4: SPURS - WARRIORS

Vjen fitorja e nderit nga Spurs

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:55

San Antonio Spurs, duke e mposhtur kampionin aktual, Golden State Warriors, me rezultat 103-90, arriti fitoren e parë në seri. …

GAME 4: WIZARDS - RAPTORS

Washingtoni barazon serinë

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:59

Fitorja me rezultat 106-98 e Washingtonir kundër Toronto Raptorsit, bëri që të barazohet seria në këtë përballje. Epërsia prej 14…

GAME 4: BUCKS - CELTICS

Antetokounmpo sjell fitoren në sekondat e fundit

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:51

Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Boston Celticsin me rezultat të ngushtë 104-102, e barazoi serinë në ndeshjen e katërt në…

ALL STAR 2019

Skuadra e Jamesit mposht atë të Giannisit

18 February, 2019 @10:33

All Stari 2019 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara në nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. …

ALL STAR 2019

Hamidou Diallo fiton Slam Dunkin

17 February, 2019 @10:47

Dita e dytë e All Starit 2019, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2019

Snajperisti i All Starit 2019, Joe Harris

17 February, 2019 @10:43

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Brooklyn Netsit, Joe Harris. Harris arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2019

Jayson Tatum fiton garën për shkathtësi

17 February, 2019 @10:35

Lojtari i Boston Celticsit, Jayson Tatum, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2019. Tatum në raundin e parë…

ALL STAR 2019

Amerika mposhtë Botën

16 February, 2019 @9:18

All Stari 2019 ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në NBA dhe…

Të gjitha lajmet nga NBA