Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET STARTUESE

Phoenix-Ballkani, 11-shet startuese

Phoenix-Ballkani, 11-shet startuese


24 November, 2022 @11:51

Dueli i fundit i 1/16 së Kupës së Kosovës, ndërmjet Phoenixit të drejtuar nga Gani Sejdiu dhe Ballkanit nga Ilir Daja, zhvillohet sot me fillim nga ora 12:00, ndërsa fituesi i ndedshjes shkon në 1/8 e finales së Kupës.

Ndeshja luhet deri sa të gjindet fituesi, pra nëse nuk kryhet deri në kohë të rregullt, atëherë luhen dy herë nga 15-minuta dhe në fund nëse ka nevojë edhe penalltitë.

PHOENIX:


BALLKANI:

Sitvi Frashëri;
-
Bajram Jashanica,
Leotrim Bekteshi,
Arbër Potoku,
Egzon Sinani
-
Edvin Kuc (kap.),
Qëndrim Zyba,
Albin Berisha
-
Meriton Korenica,
Lucas Cardoso
-
Dejan Zarubica.

Ballkani XI


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës