Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFERE

Po kërkohet edhe nga disa klube

Foto: Azzurri Official

Po kërkohet edhe nga disa klube


6 July, 2021 @18:30

Momentalisht është duke zhvilluar ndeshjet me kombëtaren e tij, të Italisë, ku ka bërë një performancë të jashtëzakonshme me “azzurit”.

Bëhet fjalë për lojtarin italian, lojarin e Napoli, Insigne, të cilit i skadon kontrata në qershorin e vitit 2022.

Interesimet për të kanë nisur menjëherë pas performancës së jashtëzakonshme të lojtarit të “Azzurrëve”, si dhe nga plasaritja e mendimeve rreth kontratës së tij, ndërmjet tij dhe drejtuesve të klubit.

Barcelona ka shprehur interesim për të kryer shërbimet e lojtarit, por këto ditë në garë kanë hyrë edhe drejtuesit e Milan, ku lojtarin e ka vështruar gjatë sezonës së kaluar, drejtori teknik i kësaj skuadre, Maldini.

Sipas Raimondi, klubi i Napoli-t është duke i propozuar ulje të pagës nga 4.5 milionë sa aktualisht fiton, në 3.5 milionë, ku klubi kuqezi ka menduar që t’i garantoj një pagë prej 4.5 milionë euro, ku ai do të kushtonte rreth 20/25 milionë në total.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A