Të gjitha lajmet

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve!

Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me rezultat 1-0 ndaj Holandës në finale, për ta fituar kështu Ligën e Kombeve.

Kampioni në fuqi i Evropës golin e gjeti në pjesën e dytë, kur pas një asistimi fantastik nga maestro Bernardo Silva, Guedes shënoi me të djathtën, gol i cili i mjaftoi portugezëve për ta mbyllur ndeshjen me fitore dhe për ta mbajtur trofeun në shtëpi, me ndeshjet gjysmëfinale e finale që u zhvilluan pikërisht në Portugali.

Lojtari më i mirë i ‘Final Fourit’ të Ligës së Kombeve u zgjodh Bernardo Silva, derisa ‘Lojtari më i mirë i ri’ u zgjodh De Jong, mesfushori i ardhshëm i Barcelonës.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga