Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARDIAN ISMAJLI

Pranë Spezias

Pranë Spezias


10 September, 2020 @17:02

Futbollisti i lindur dhe i rritur në Kosovë që është aktualisht ende lojtar i Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, është pranë kalimit te Spezia, ka bërë të ditur Koha Ditore sot.

Mbrojtësi që reprezenton Shqipërinë në gara shtetërore këto ditë po qëndron në Kosovë dhe i ka thënë gazetës në fjalë që është pranë kalimit në Serie A të Italisë, ku militon Spezia.

“Sigurisht që është ngritje e madhe nga 2 Korriku në Serie A. Është e arritur e madhe për mendimin tim. Nuk ka qenë aspak e lehtë që prej Kosovës të arrish në këtë nivel, por unë nuk do të ndalem me kaq. Do të punoj për t’i dëshmuar vlerat e mia,” ka thënë ai për gazetën.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga