Të gjitha lajmet

ARDIAN ISMAJLI

Pranë Spezias

Pranë Spezias

10 September, 2020 @17:02

Futbollisti i lindur dhe i rritur në Kosovë që është aktualisht ende lojtar i Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, është pranë kalimit te Spezia, ka bërë të ditur Koha Ditore sot.

Mbrojtësi që reprezenton Shqipërinë në gara shtetërore këto ditë po qëndron në Kosovë dhe i ka thënë gazetës në fjalë që është pranë kalimit në Serie A të Italisë, ku militon Spezia.

“Sigurisht që është ngritje e madhe nga 2 Korriku në Serie A. Është e arritur e madhe për mendimin tim. Nuk ka qenë aspak e lehtë që prej Kosovës të arrish në këtë nivel, por unë nuk do të ndalem me kaq. Do të punoj për t’i dëshmuar vlerat e mia,” ka thënë ai për gazetën.

PORTIER I RI I EKIPIT

Shtatëlarti Ivan Jelic te Prishtina

Foto: prishtinafc.com

10 September, 2020 @13:55

Fituesja e Kupës së Kosovës në futboll, Prishtina, përmes një postimi në llogarinë e ekipit në facebook ka bërë të…

REPREZENTUESI U21

Lumbardh Dellova prej Hajdukut te Prishtina

Foto: prishtinafc.com

10 September, 2020 @13:47

Mbrojtësi që nisi karrierën te Liria e Prizrenit dhe prej aty kaloi te Hajduku i Splitit, Lumbardh Dellova - është…

VLADICA BRDAROVSKI

Drita zyrtarizon mbrojtësin e Vardarit

Foto: FCDrita/fb

9 September, 2020 @15:48

Kampionia e Kosovës, Drita, para pak çastesh ka zyrtarizuar futbollistin e ri në skuadër. Ekipi gjilanas ka bërë të…

NGA FEDERATA

FFK do të mundohet t’i ndihmojë klubeve

TOPSPORTI/ Arkiv

9 September, 2020 @12:35

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Ekzekutiv (KE) të Federatës së Futbollit të Kosoëvs (FFK) është marrë parasysh shtyerja e…

BALLKANI

Armend Ruxhi vazhdon kontratën me Ballkanin

FOTO / Ballkani

8 September, 2020 @23:45

Portieri prizrenas, Armend Ruxhi, ka vazhduar kontratën me skuadrën e Ballkanit. Ruxhi do të jetë pjesë e Ballkanit edhe në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga