Të gjitha lajmet

DAMIR MULAOMEROVIC

Pret punë të mirë

Foto: FBK

Pret punë të mirë

26 November, 2018 @23:01

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, është shprehur të jetë jashtëzakonisht i kënaqur me përgatitjet e ekipit që po zhvillohen para dy ndeshjeve vendimtare të Kosovës.

Kosova bën pjesë në Grupin B parakualifikues për Eurobasket 2021. Kundërshtar në grup ka Maqedoninë dhe Rumaninë.

Më 29 nëntor luan ndaj Rumanisë, ndërsa tre ditë më vonë, ndaj Maqedonisë - të dyja ndeshjet si mysafire.

TABELA AKTUALE

“Atmosfera në ekip shumë është e mirë, por meqë nuk kanë mbërri të gjithë lojtarët, fillimisht në dispozicion i kam nëntë lojtarë dhe e kam të pamundshme të punoj në taktikë. Po ashtu kemi probleme me basketbollistët amerikanë, që janë të natyralizuar. Do të shohim se si shkojnë punët me ta, por këta lojtarë që janë këtu janë mirë me kondicion dhe me disponim dhe nëse vazhdohet kështu, jam i sigurt që mund të bëjmë punë të mirë,” ka thënë Muloamerovic në prononcimin e tij për faqen zyrtare të FBK-së sot.

LISTA E LOJTARËVE TË FTUAR

Kosova duhet t’i fitojë patjetër dy ndeshjet e radhës për të shpresuar në kualifikim, pasi që vetëm ekipi i renditur si i pari në grup do të sigurojë biletën për më tutje.

 

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga