Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Prishtina deklason Kosovën VR, arrin 1/8 e finales

Foto: FC Prishtina

Prishtina deklason Kosovën VR, arrin 1/8 e finales


16 December, 2020 @14:37

Pa probleme ka kaluar ndeshja që Prishtina e luajti sot ndaj rivalit lokal, skuadrës Kosova VR.

Takimi në fjalë përfundoi 2-6 për Prishtinën, rezultat që e çon Prishtinën në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës.

SKEMA E KUPËS

Maliqi (4’), Prapashtica (13’), Pefqeli (30’), Uka (37’), Gavazaj (45+2’) dhe Zhuri (75’) shënuan në fitoren e kryeqytetasve sot, fitore që vjen pas asaj ndaj Ballkanit në Superligë.

Kundërshtarin e fazës tjetër Prishtina do ta kuptojë pas shortit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga