Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

Prishtina me përforcim nga Shqipëria

Foto: prishtinafc.com

Prishtina me përforcim nga Shqipëria


15 August, 2018 @16:15

Marjo Morina është përforcimi më i fundit i skuadrës së Prishtinës.

Nënkampioni në fuqi i Kosovës ka zyrtarizuar sot sulmuesin që në karrierën e tij ka 131 paraqitje në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, në të cilat ka shënuar 26 gola, si dhe 37 ndeshje e 14 gola në Kategorinë e parë të Shqipërisë.

Ish-futbollisti i Tiranës, Skënderbeut, Flamurtarit të Vlorës, Kukësit, Kamzës, Besës së Kavajës dhe së fundi i Tiranës, ka punuar edhe më parë me trajnerin Mirel Josa, aktualisht trajner i Prishtinës, gjë që ndikoi në transferimin e tij te skuadra më e trofeshme e futbollit kosovar.

Përveç përforcimit, sot Prishtina ka njoftuar edhe për vazhdimin e kontratës me mbrojtësin Armend Dallku, i cili ka nënshkruar kontratë të re 1-vjeçare me klubin në fjalë.


TRANSFER

I pesti brazilian te Vëllaznimi

FFK Liga e parë/Transfere

I pesti brazilian te Vëllaznimi

15/08/18 @ 11:05

STADIUMI

Vërejtje të vogla, shpresohet në vendim pozitiv

FFK Superliga/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Vërejtje të vogla, shpresohet në vendim pozitiv

15/08/18 @ 10:31

SHKËNDIJA - SALZBURG

Shkëndija eliminohet nga gjigandi austriak

Champions League/International

Shkëndija eliminohet nga gjigandi austriak

14/08/18 @ 23:56

NEROAZZURRI

Spalletti nënshkruan vazhdimin

Serie A/Transfere

Spalletti nënshkruan vazhdimin

14/08/18 @ 18:42

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

TIEMOUE BAKAYOKO

Milan zyrtarizon Bakayokon

Premier League/Serie A/Transfere

Milan zyrtarizon Bakayokon

14/08/18 @ 18:23

JAVA I

Java e parë e Superligës, orari i ndeshjeve

FFK Superliga

Java e parë e Superligës, orari i ndeshjeve

14/08/18 @ 14:26

LLOGARITË E SKUADRAVE

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

Conference League/FFK Superliga

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

30/07/21 @ 12:33

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29

MIQËSORE

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

FFK Superliga

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

28/07/21 @ 20:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

28/07/21 @ 17:11

BALLKANI

Ballkani liron dy futbollistë

FFK Superliga

Ballkani liron dy futbollistë

28/07/21 @ 17:01

MIQËSORE

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

FFK Superliga

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

27/07/21 @ 22:46


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga