Të gjitha lajmet

PRISHTINË

Prishtina prezantoi ish drejtorin sportiv të Dritës

Foto: prishtinafc.com

Prishtina prezantoi ish drejtorin sportiv të Dritës

21 May, 2020 @0:31

Skuadra e Prishtinës mbrëmë ka prezantuar ish drejtorin sportiv të Dritës, Fisnik Kërçeli, si përforcim në shtabin sportiv të skuadrës.

Kërçeli që ka ushtruar detyrën e drejtorit sportiv te Drita disa vite si dhe duke festuar titullin kampion dy vite më parë, vjen të ndihmojë bardhekaltërit që janë duke kërkuar titullin kampion sivjet.

“Kam marr besimin e aksionarit ndër kryesorët në FC Prishtina, biznesmenit nga Zvicra, Rrahman Haridini dhe nga ndërmjetësi i miqve të përbashkët, jam ftuar që t’i ndihmoj klubit më të madh në vend, FC Prishtina. Për këtë i jam mirënjohës dhe falënderues nga i gjithë klubi për mirëpritjen. Besoj shumë që nga përvoja e gjatë e krijuar me Dritën, do të më ndihmojë që në mënyrë sa më profesionale t’i jem klubit të Prishtinës afër për çfarë do gjë sportive drejt arritjes së objektivave madhore që ka klubi”, ka thënë Kërçeli me rastin e prononcimit të tij për faqen e klubit.

 

GJILAN

Rasti i parë te seniorët, futbollisti i KF Drita pozitiv në COVID-19

Foto: KFDrita/fb

20 May, 2020 @18:23

E tashmë situata po bëhet serioze. KF Drita posa ka bërë të ditur se një lojtar i saj ka rezultuar…

FFK do të zbatojë rregullin e ri të FIFAs

20 May, 2020 @13:58

Rregulli i ri i FIFA-s që lejon skuadrat të bëjnë nga pesë zëvendësime përgjatë ndeshjeve kampionale me tre mundësi kërkese,…

KF LLAPI

Batatinës do t’i mungojnë tifozët

Foto: KFLlapi/fb

20 May, 2020 @13:37

Kryetrajneri i KF Llapit, Tahir Batatina, në një postim në llogarinë e tij në Facebook është shprehur se përkundër që…

FERIZAJI

Ferizaji gati për të rifilluar

Foto: KFFerizaji/fb

19 May, 2020 @17:16

Skuadra e Ferizajit që po lufton për mbijetesë në një stinor të vështirë për Superligën, ka bërë të ditur sot,…

PODUJEVË

Deizinfektim te “Zahir Pajaziti”

Fotografitë: KFLlapi/fb

19 May, 2020 @17:05

Hapësirat e stadiumit “Zahir Pajaziti” në Podujevë janë dezinfektuar tërësisht sot. “Dezinfektimi është bërë në të gjithë hapësirën ku…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga