Të gjitha lajmet

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Prishtina s’fiton në shtëpi, shpreson në ndeshjen e kthimit

TOPSPORTI / G.B

Prishtina s’fiton në shtëpi, shpreson në ndeshjen e kthimit

27 June, 2019 @22:42

Edhe pse ishte dukshëm favorite për të shënuar fitore, Prishtina në ndeshjen e parë në fazën preliminare në kuadër të Europa Leagues, barazoi 1-1 ndaj skuadrës St Joseph’s nga Gjibraltari.

Goli i parë në ndeshje erdhi nga pika e bardhë në minutën e 28’, ku nuk gaboi kapiteni Armend Dallku.

Gëzimi i Prishtinës zgjati vetëm 3 minuta, me mysafirët që barazuan përmes Juan Penas në minutën e 31’.

Në pjesën e dytë, skuadra e trajnerit Mirel Josa, e kërkoi fitoren më shumë se kundërshtari, por goli i dytë nuk erdhi dhe ndeshja u mbyll me barazim, një rezultat jo i dëshiruar për kryeqytetasit.

Prishtina do të shpresojë në ndeshjen kthyese që do të luhet më 2 korrik në Gjibraltar, takim të cilin Prishtina e nis me disavantazh për shkak të golit të pësuar dhe barazimit në shtëpi.

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Plisat me porosi para ndeshjes

27 June, 2019 @21:48

Para ndeshjes në kuadër të Europa League ndaj St Joseph’s, tifozët e Prishtinës, Plisat, kanë shpalosur një porosi. Porosia e…

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Prishtina vs. St Joseph’s, 11-shet startuese

Foto: FC Prishtina

27 June, 2019 @19:40

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe St. Joseph’s, skuadra këto që mes vete ndeshen me fillim…

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Prishtina vs. St Joseph’s, kë favorizojnë bastoret?

TOPSPORTI

27 June, 2019 @9:59

Sonte me fillim nga ora 20:45 skuadra e Prishtinës nis rrugëtimin e saj në Europa League. Kur jemi në…

EUROPA LEAGUE PRELIMINARY ROUND

Prishtina në Europa League, sonte ndeshja e parë

27 June, 2019 @8:52

Me fillim nga ora 20:45, sonte skuadra e Prishtinës zhvillon ndeshjen e parë të raundit preliminar të Europa League. Nënkampioni…

GJILANI

Dautaj i kthehet përsëri te skuadra e Gjilanit

FOTO/ Gjilani

26 June, 2019 @12:44

Futbollisti i deritashëm i Ferizajit, Qëndrim Dautaj, është rikthyer përsëri skuadrës së Gjilanit. Dautaj, stinorin e kaluar ishte njëri ndër…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga