Të gjitha lajmet

ST JOSEPH'S - PRISHTINA

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

G.B për TOPSPORTI

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

2 July, 2019 @19:38

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë në shtëpi, Prishtina ka zhgënjyer edhe në ndeshjen e kthimit ndaj skuadrës St Joseph’s në Gjibraltar, ndeshje e cila ishte e vlefshme për raundin paraeliminar të Europa Leagues.

Kryeqytetasit, edhe pse ishin favoritë absolut për ta kaluar këtë rreth paraeliminar të Europa Leagues, sonte u mposhtën me rezultat 2-0, për t’u eliminuar kështu nga kundërshtari i parë që i doli përballë, një skuadër nga Gjibraltari.

Padyshim rol në humbjen e Prishtinës luajtën përjashtimet e Leotrim Bekteshit dhe Armend Dallkut në fillim të pjesës së dytë kur rezultati ishte akoma 0-0, e më pas në pjesën tjetër të ndeshjes vendasit e shfrytëzuan epërsinë numerike dhe arritën ta shënojnë dy herë (Villar 75’, Juanfri 80’), për ta fituar kështu duelin e sontëm dhe për të kaluar kështu në fazën tjetër të garës, ku do të ndeshen me skuadrën skoceze Rangers.

Pak para fundit nga loja u përjashtua edhe një lojtar i skuadrës vendase, mirëpo kjo nuk luajti rol në epilogun final të takimit, me ndeshjen që veçse ishte e mbyllur.

Me Prishtinën që përshëndetet nga garat evropiane sonte, nga Kosova momentalisht në garat evropiane ndodhet Feronikeli, i cili e ka kaluar rrethin paraeliminar në Ligë të Kampionëve dhe garat i vazhdon në rrethin e parë kualifikues ndaj skuadrës The New Saints nga Uellsi.

SOT, NDESHJA E KTHIMIT

Prishtina për kualifikim, Josa me 100% fitojmë

Foto: prishtinafc.com

2 July, 2019 @10:36

Skuadra e Prishtinës në pasditen e sotme do të luaj ndeshjen e kthimit të raundit preliminar të Europa Ligës ndaj…

TE DUKAGJINI

Tre lojtarë të Vëllaznimit kalojnë në Superligë

1 July, 2019 @19:57

Tre futbollistë të Vëllaznimit, pasi që nuk arritën të sigurojnë Superligën me ekipin e tyre, kanë ndërruar ambient, për të…

PAS ANKESËS

Malokut, Gashit dhe Sahitit, KA ua zbut dënimet

30 June, 2019 @12:29

Komisioni për Ankesa pranë FFK-së, ka zbutur dënimet e futbollistëve të Trepçës’89 dhe Vëllaznimit pas ankesave të tyre në shkallën…

VUSHTRRIA

Shotani rikthehet te vendi

30 June, 2019 @11:52

Trajneri i njohur kosovar, që ka qenë kampion me Vushtrrinë vite më parë si ndihmës i Ismet Munishit në krye…

MË TË MIRËT E MË TË DOBTËVE

Ekipet e Kosovës, fitueset e vetme të raundit preliminar të Ligës së Kampionëve

29 June, 2019 @0:27

Qe dy stinorë, prej se po aplikohet raundi preliminar i kualifikimeve për Ligë të Kampionëve, këtë po e fitojnë ekipet…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga