Të gjitha lajmet

E ZYRTARIZOJNE LARGIMIN

Prishtina zyrtarizon largimin e Dallkut

Foto: prishtinafc.com

Prishtina zyrtarizon largimin e Dallkut

16 September, 2020 @11:45

Fituesja e Kupës së Kosovës në futboll, Prishtina, ka zyrtarizuar sot ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin e saj të deritashëm, Armend Dallku.

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare, Dallku, që ka mbyllur karrierën te Prishtina, udhëhoqi ekipin në 35 ndeshje duke e kurorëzuar me Kupë të fituar ciklin e tij të kaluar te bardhekaltërit.

“Prishtina ka shkëputur bashkëpunimin me marrëveshje reciproke me kryetrajnerin Armend Dallku. Dallku, si trajner i Prishtinës, skuadrën e ka udhëhequr në 35 ndeshje zyrtare (72% të suksesit, 23 fitore, 7 barazime dhe 5 humbje me goldallim 73:25) dhe është trajneri më i ri i klubit me trofeun e fituar të Kupës së Kosovës,” ka shkruar klubi sot në njoftimin e lëshuar.

PARA NDESHJES NDAJ SILEKSIT

Drita merr rezultatet e testeve për COVID-19

15 September, 2020 @14:13

Skuadra e Dritës, kampione e Kosovës, ka marrë rezultatet e testeve për COVID-19 sot dhe sipas njoftimit të klubit, të…

NENKAMPIONI VAZHDON BLERJET

Arbër Çyrbja përforcimi i radhës te Gjilani

14 September, 2020 @16:42

Nënkampioni i Kosovës në futboll, Gjilani, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me futbollistin e deritashëm të Teutës…

KAMERAT

Të drejtat televizive të ndara në mënyrë të barabartë

14 September, 2020 @13:45

Skuadrat e Superligës së Kosovës janë pajtuar të ndajnë në mënyrë të barabartë fitimin që vjen nga të drejtat televizive…

NGA FFK-ja

Ekipet duhet të bëjnë stadiumet me bar natyral

Stadium kosovar me bar sintetik / TOPSPORTI/ Arkiv

14 September, 2020 @12:21

Në takimin e fundit me Federatës së Futbollit të Kosovës dhe drejtuesve të klubeve të Superligës së Kosovës, ndër të…

DRITA

Kampionia e Kosovës mbyll afatin kalimtar me Enhar Cakollin

FOTO / Drita

11 September, 2020 @16:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në futboll, Drita, ka përfunduar afatin kalimtar me lojtarin Enhar Cakolli. Cakolli ka nënshkruar kontratë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga