Të gjitha lajmet

BUNDESLIGA

Pritjes i vie fundi, rikthehet futbolli!

Pritjes i vie fundi, rikthehet futbolli!

16 May, 2020 @9:33

Më në fund!

Pas ‘3-4 viteve’ mungesë, më në fund rikthehet futbolli evropian!

Ndonëse pa shikues, pjesën më të bukur të tij, që nga sot rikthehet futbolli në Gjermani, me ndeshje që do të luhen në kuadër të Bundesligës dhe Bundesligës 2.

Ndeshja më e mirë e ditës së sotme luhet me fillim nga ora 15:30 mes Dortmundit dhe Schalkes, derbi i njohur si “Revierderby”.

Fortuna Düsseldorfi i Valon Berishës, skuadër që është në luftë për mbijetesë, sot luan në shtëpi ndaj Paderbornit të Jürgen Gjasulës, mundësi e mirë për të fituar, përderisa nga shqipet tjera të Bundesligës, Amir Abrashi me Freiburgun e tij sot i shkojnë Leipzigut.

Bayerni luan nesër, kurse që ta shohim Rashicën në akcion duhet të presim deri të hënën, ditë në të cilën Werderi e pret Leverkusenin.

Të gjitha ndeshjet e fundjavës në Bundesligë:

AUGSBURG

Thyen rregullat e karantinës, mungon në ndeshjen e rikthimit nesër

Foto: TheNational

15 May, 2020 @23:49

Bundesliga rifillon stinorin nesër, për tu bërë e para ndër ligat më të forta në botë që rikthen stinorin 2019/20…

POKAL

Kupa e Gjermanisë, cakton datat deri në finale

12 May, 2020 @0:33

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka caktuar datat për vazhdim të garave të Kupës. Të hënën në mbledhje…

SPORT BILD

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

6 May, 2020 @23:57

Largimi i Milot Rashicës nga Werder Bremeni këtë verë po shihet si punë e kryer, njofton Sport Bild sot. …

DRITA E GJELBËR

Qeveria lejon, Bundesliga rifillon

6 May, 2020 @15:36

Bundesliga mund të rifillojë stinorin kah fundi i muajit maj pasi që qeveria gjermane i dha leje për rikthim në…

LEROY SANE

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

6 May, 2020 @15:08

Futbollisti ofanziv i Manchester Cityt, Leroy Sane, është pajtuar që të nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Bayern Munchenin, ka bërë…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga