Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Prizreni organizon miqësore, debutojnë përforcimet

TOPSPORTI / A.P

Prizreni organizon miqësore, debutojnë përforcimet

7 January, 2019 @18:41

Me fillim nga ora 14:00, nesër (8 janar) skuadra e Prizrenit do ta zhvillojë një takim miqësor ndaj skuadrës së Vllaznisë nga Shkodra.

Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e klubit prizrenas në Facebook, ndërsa në njoftim thuhet që te prizrenasit nesër do të debutojnë edhe përforcimet e afatit kalimtar dimëror.

TABELA E SUPERLIGËS

Të pranishmit në “Sezai Surroi” nesër në parket do të mund t’i shohin përforcimet Malcolm Canada, Ergin Grosha dhe Getoar Arifaj, lojtarë të cilët do të jenë ‘armë’ shtesë të prizrenasve në stinorin pranveror të Superligës.

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga