Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA

Prodani: Shqipëria fiton 3-0

panorama-sport.com

Prodani: Shqipëria fiton 3-0


19 October, 2014 @20:17

Delegat i UEFA-së dhe drejtor i stadiumit Qemal Stafa, Eduard Prodani, gjatë një interviste me tiranasen Panorama Sport, ka thënë se Shqipëria do të duhej ta fitojë ndeshjen ndaj Serbisë 3-0, derisa Serbisë t’i suspendohet terreni vendas deri në fund të ciklit kualifikues për EURO 2016. 

“Personalisht jam i mendimit që vendimet kryesore të Komisionit të Disciplinës së UEFA-s do të jenë që ndeshja të na jepet “forfeit”, pra ta fitojmë ne në tavolinë 3-0 dhe Federata Serbe të dënohet që të paktën ndeshjet e mbetura të këtij kompeticioni t’i luajë pa spektatorë ose jashtë Serbisë,” është cituar të ketë thënë ai për tiranasen në fjalë. 

Për më tepër, ai ka thënë se kuqezinjtë kanë argumente të mjaftueshme për të kundërshtuar akuzat që u ngritën nga UEFA-ja për Shqipërinë. 

“Për federatën tonë, çështja disiplinore është hapur, bazuar në nenin 27 të Rregullores së Kampionatit Europian 2014-2016 dhe në nenin 16 të Kodit të Disiplinës. Këto nene përcaktojnë përkatësisht përgjegjësinë e një federate që refuzon të luajë dhe përgjegjësinë po të federatës kur tifozët mbështetës kryejnë veprime në shkelje të rregulloreve. Së pari, mendoj se federata jonë ka në dispozicion shumë argumente dhe fakte për të kundërshtuar fajësinë për të dyja këto shkelje të supozuara,” ka thënë mes tjerash Prodani gjatë intervistës së tij, transmeton gazeta në fjalë. 

Prodani, më parë ka punuar edhe si Sekretar i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit dhe është njohës i mirë i Rregulloreve të UEFA-së.


NORVEGJI

Shala shkëlqen në fitore

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Shala shkëlqen në fitore

19/10/14 @ 19:53

JURGEN KLOPP

Luajmë futboll të pakuptimtë

Bundesliga

Luajmë futboll të pakuptimtë

19/10/14 @ 19:43

ROSSONERI

Dy gola nga Honda, fitore për Milanin

Serie A

Dy gola nga Honda, fitore për Milanin

19/10/14 @ 17:20

NDESHJE HISTORIKE

Liverpool qeshet i fundit

Premier League

Liverpool qeshet i fundit

19/10/14 @ 17:02

KRAHU I KOMBËTARES

Odise Roshi në ligën e dytë turke

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Odise Roshi në ligën e dytë turke

09/08/21 @ 15:46

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Kombëtarja

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

22/07/21 @ 17:03

SULMUESI KUQEZI

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

Kombëtarja/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

22/07/21 @ 09:10

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja