Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - GJILANI

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota


29 August, 2021 @19:25

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore në Drenas, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 0-1 [Gerhard Progni 66’p].

Gjilani gjatë tërë ndeshjes dominoi në fushë por goli erdhi vetëm në minutën e 66’.

Gerhard Progni nuk gaboi nga pika e bardhë dhe ia solli fitoren Gjilanit.

Në minutën e tretë shtesë u ndëshkua Useini me karton të kuq te Gjilani.

TABELA AKTUALE

Gjilani me 4 pikë ngritet në pozitën e katërt, kurse Feronikeli është skuadra e vetme me 0 pikë dhe gjendet në pozitën e fundit.

Në xhiron tjetër Gjilani e pret Dukagjinin, kurse Feronikeli takohet me Llapin.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga