Të gjitha lajmet

AZERBEJXHANI - NORVEGJIA

Prosinecki radhit fitoret me Azerët

Prosinecki radhit fitoret me Azerët

8 October, 2016 @20:14

Azerbajxhani
Norvegjia
Azerbajxhani 1 : 0 Norvegjia
Medvedev 11'

Njëra ndër ekipet modeste në kualifikueset për Botërorin Rusia 2018, Azerbejxhani, ka marrë një start impresiv nën drejtimin e trajnerit kroat, Robert Prosinecki.

Me fitoren e sontme ndaj Norvegjisë, 1-0, Azerbejxhani ka rreshtuar edhe fitoren e dytë në grup duke marrë lidershipin aty.

TABELA AKTUALE

Golin e vetëm në fitoren e Azerbejxhanit e ka shënuar mbrojtësi Maksim Medvedev.MALI I ZI - KAZAKISTANI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

8 October, 2016 @20:06

Sulmuesi pejan i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, ka qenë startues në fitoren e sotme të reprezentacionit të tij, ndaj…

GRUPI F: ANGLI - MALTË

Anglia fiton ndaj Maltës

Foto: Squawka

8 October, 2016 @19:57

Ashtu siç pritej, Anglia e ka mposhtur pa probleme përfaqësuesen e Maltës në takimin e luajtur në ‘Wembley’. Ndeshja u…

KONFERENCA PARA NDESHJES

Shevchenko nuk e nënvlerëson Kosovën

8 October, 2016 @17:53

Përveç Albert Bunjakit, në konferencë para mediave foli edhe Andriy Shevchenko, kryetrajneri i Ukrainës. “Ata kanë krahë të shpejt…

NGA KONFERENCA

Bunjaki tregon synimet e Kosovës

Foto: FFK

8 October, 2016 @17:44

Një ditë para ndeshjes kualifikuese ndaj Ukrainës, përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, ka folur para mediave: “Vijmë pas një ndeshjeje…

MIQËSORE

Skënderbeu mposht Trepçën 89’

Foto: Skenderbeu Facebook

8 October, 2016 @17:33

Duke shfrytëzuar pushimin si pasojë e ndeshjeve të Kombëtarëve, skuadra e Skënderbeut nga Korça sot e organizoi një miqësore ndaj…

SHQIPËRI-SPANJË

Shqipëri-Spanjë, përballjet e mëparshme

8 October, 2016 @14:18

Kombëtarja kuqezi do të luftojë të dielën kundër Spanjës për të arritur fitoren e parë ndaj saj. Shqipëria nuk ka…

SHQIPËRI-SPANJË

Koeficientët e bastoreve anojnë nga Spanja

8 October, 2016 @14:07

Në duelin e nesërm ndërmjet Shqipërisë dhe Spanjës, padyshim që favorit në letër është Spanja. Bastorja kosovare “Eurofutboll” para ndeshjes…

PARA NDESHJES

Ukraina arrin, pret fitoren e parë ndaj Kosovës

Foto: sport.ua

8 October, 2016 @14:06

Përfaqësuesja e Ukrainës mbrëmë ka ateruar në Krakow të Polonisë për ndeshjen e tretë kualifikuese në Grupin I ndaj Kosovës.…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018