Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA E KOSOVËS

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave


23 January, 2021 @14:56

Pas triumfit ndaj Dritës në Superkupë, deklaratë për media ka dhënë Zekirija Ramdani, trajneri shkupjan i Prishtinës.

“Futbolli nuk luhet vetëm një pjesë, prandaj duhet të luftosh 90 minuta për fitore. Krijuam raste dhe mund të shënonim më shumë, mirëpo jemi në fillim të fazës përgatitore dhe duhet t’i kuptojmë futbollistët.

Fitoren ia dedikojmë Plisave!” - u shpreh Ramadani pas fitores.

Kjo ishte hera e dhjetë që Prishtina e fiton Superkupën e Kosovës në futboll.


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës