Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TROFEU

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar

Foto: FCLlapi/fb

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar


17 August, 2021 @23:49

Festim Alidema hyri si zëvendësues për të shënuar dy penallti në ndeshje dhe për t’ia siguruar Llapit së pari vazhdimet, pastaj edhe për ta vulosur trofeun e dytë në histori të klubit.

Njëjtë, edhe zëvendësuesi tjetër Valmir Veliu doli të ishte lëvizje e qëlluar e Tahir Batatinës, që i dha epërsinë llapjanëve në vazhdime.

RAPORTI dhe GOLAT

Llapi ka fituar Superkupën e Kosovës në futboll sonte në Fadil Vokrri, duke e mposhtur Prishtinën pas vazhdimeve 1-3, pasi që ndeshja në kohë të rregullt përfundoi 1-1.

Ndërsa skuadra fituese ka reaguar menjëherë edhe në llogarinë e klubit në Facebook duke thënë: “Me plotë meritë, me përmbysje dhe me përkrahje të madhe të tifozëve sjellim trofeun e dytë me radhë në Podujevë. 90 vjetori i klubit me dy trofe.”

Për Llapin, ky ka qenë trofeu i dytë në histori të klubit, ndërsa Superkupa e parë, pas Kupës së parë të fituar në fund të sezonit 2020/21.


SUPERKUPA: PRISHTINA - LLAPI

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

17/08/21 @ 23:18

SUPERKUPA

Superkupa e Bayernit, Nagelsmann me fitore dhe Kupën e parë

Bundesliga

Superkupa e Bayernit, Nagelsmann me fitore dhe Kupën e parë

17/08/21 @ 22:52

SUPERLIGA TURKE

Besiktasi huazon Batshuayin

International

Besiktasi huazon Batshuayin

17/08/21 @ 21:03

11-SHET

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

Bundesliga

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

17/08/21 @ 20:06

11-SHET

Formacionet zyrtare, Superkupa: Prishtina - Llapi

Superkupa e Kosovës

Formacionet zyrtare, Superkupa: Prishtina - Llapi

17/08/21 @ 19:35

BALLKANI

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

FFK Superliga/Transfere

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

17/08/21 @ 18:38

SUPERKUPA: PRISHTINA - LLAPI

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

17/08/21 @ 23:18

11-SHET

Formacionet zyrtare, Superkupa: Prishtina - Llapi

Superkupa e Kosovës

Formacionet zyrtare, Superkupa: Prishtina - Llapi

17/08/21 @ 19:35

SUPERKUPA

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

16/08/21 @ 22:22

TROFEU I PARË...

Nesër, Superkupa e Kosovës

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Nesër, Superkupa e Kosovës

16/08/21 @ 15:46

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

05/08/21 @ 17:11

ZYRTARE

Malisheva rrëmben kapitenin e Drenicës

Superkupa e Kosovës

Malisheva rrëmben kapitenin e Drenicës

07/07/21 @ 19:08

SUPERLIGA

Stadiumi “Fadil Vokrri” shtyen ndeshjen Prishtina – Gjilani

Superkupa e Kosovës

Stadiumi “Fadil Vokrri” shtyen ndeshjen Prishtina – Gjilani

19/03/21 @ 17:02

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

Superkupa e Kosovës

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

Superkupa e Kosovës

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57

SUPERKUPA E KOSOVËS

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

Superkupa e Kosovës

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

23/01/21 @ 15:02


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës