Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TROFEU

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar

Foto: FCLlapi/fb

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar


17 August, 2021 @23:49

Festim Alidema hyri si zëvendësues për të shënuar dy penallti në ndeshje dhe për t’ia siguruar Llapit së pari vazhdimet, pastaj edhe për ta vulosur trofeun e dytë në histori të klubit.

Njëjtë, edhe zëvendësuesi tjetër Valmir Veliu doli të ishte lëvizje e qëlluar e Tahir Batatinës, që i dha epërsinë llapjanëve në vazhdime.

RAPORTI dhe GOLAT

Llapi ka fituar Superkupën e Kosovës në futboll sonte në Fadil Vokrri, duke e mposhtur Prishtinën pas vazhdimeve 1-3, pasi që ndeshja në kohë të rregullt përfundoi 1-1.

Ndërsa skuadra fituese ka reaguar menjëherë edhe në llogarinë e klubit në Facebook duke thënë: “Me plotë meritë, me përmbysje dhe me përkrahje të madhe të tifozëve sjellim trofeun e dytë me radhë në Podujevë. 90 vjetori i klubit me dy trofe.”

Për Llapin, ky ka qenë trofeu i dytë në histori të klubit, ndërsa Superkupa e parë, pas Kupës së parë të fituar në fund të sezonit 2020/21.


SUPERKUPA: PRISHTINA - LLAPI

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

17/08/21 @ 23:18

SUPERKUPA

Superkupa e Bayernit, Nagelsmann me fitore dhe Kupën e parë

Bundesliga

Superkupa e Bayernit, Nagelsmann me fitore dhe Kupën e parë

17/08/21 @ 22:52

SUPERLIGA TURKE

Besiktasi huazon Batshuayin

International

Besiktasi huazon Batshuayin

17/08/21 @ 21:03

11-SHET

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

Bundesliga

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

17/08/21 @ 20:06

11-SHET

Formacionet zyrtare, Superkupa: Prishtina - Llapi

Superkupa e Kosovës

Formacionet zyrtare, Superkupa: Prishtina - Llapi

17/08/21 @ 19:35

BALLKANI

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

FFK Superliga/Transfere

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

17/08/21 @ 18:38

VIDEO

Highlights: Superkupa e Kosovës, Llapi-Ballkani

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Highlights: Superkupa e Kosovës, Llapi-Ballkani

22/01/23 @ 15:47

SUPERKUPA E KOSOVËS

Vendos goli i Dellovës, Ballkani fiton Superkupën!

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Vendos goli i Dellovës, Ballkani fiton Superkupën!

21/01/23 @ 14:55

FORMACIONET ZYRTARE

Superkupa e Kosovës, 11-shet startuese: Llapi-Ballkani

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Superkupa e Kosovës, 11-shet startuese: Llapi-Ballkani

21/01/23 @ 12:11

TERMINI I SUPERKUPËS

Llapi-Ballkani, Superkupa e Kosovës luhet nesër në Turqi

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi-Ballkani, Superkupa e Kosovës luhet nesër në Turqi

20/01/23 @ 14:17

FITUESI I TROFEUT TË PARË TË VITIT DO TË JETË...

Superkupa e Kosovës, i kthehet Antalyas!

Superkupa e Kosovës

Superkupa e Kosovës, i kthehet Antalyas!

07/01/23 @ 18:09

PRISHTINA

Ndarje e shpejtë!

Superkupa e Kosovës

Ndarje e shpejtë!

03/12/21 @ 20:37

PRIZRENI-16 - DRITA

Ç3: Prizreni-16 afër gjysmëfinales

Superkupa e Kosovës

Ç3: Prizreni-16 afër gjysmëfinales

01/09/21 @ 17:16

PRIZRENI-16 - DRITA

10 treshe nga Prizreni, mbyllet pjesa e parë

Superkupa e Kosovës

10 treshe nga Prizreni, mbyllet pjesa e parë

01/09/21 @ 16:40

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 15:53

SUPERKUPA: PRISHTINA - LLAPI

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

17/08/21 @ 23:18


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës