Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Superkupa e Bayernit, Nagelsmann me fitore dhe Kupën e parë

Superkupa e Bayernit, Nagelsmann me fitore dhe Kupën e parë


17 August, 2021 @22:52

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munich, duke e mposhtur Borussia Dortmundin me rezultat 1-3, e fitoi Superkupën e Gjermanisë.

Robert Lewandowski, nuk pati mëshirë ndaj ish-skuadrës së tij. Super ylli polak shënoi 2 gola dhe asistoi te Thomas Mulleri.

Goli i vetëm i Dortmundit erdhi nga Marco Reus në minutën e 64’.

Këto dy skuadrat janë duke u përballur në finale për herë të tretë rresht, 2 prej tyre i takoi Bayernit, derisa në total gjigandi gjerman i ka 9 Superkupa të fituara.

Kjo ishte fitorja e parë e trajnerit Julian Nagelsmann në krye të Bayernit.


SUPERLIGA TURKE

Besiktasi huazon Batshuayin

International

Besiktasi huazon Batshuayin

17/08/21 @ 21:03

11-SHET

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

Bundesliga

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

17/08/21 @ 20:06

11-SHET

Formacionet zyrtare, Superkupa: Prishtina - Llapi

Superkupa e Kosovës

Formacionet zyrtare, Superkupa: Prishtina - Llapi

17/08/21 @ 19:35

BALLKANI

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

FFK Superliga/Transfere

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

17/08/21 @ 18:38

KLINË

Dy përforcime me përvojë të Dukagjini

FFK Superliga/Transfere

Dy përforcime me përvojë të Dukagjini

17/08/21 @ 12:45

ABRAHAM

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

Premier League/Serie A/Transfere

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

17/08/21 @ 12:18

11-SHET

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

Bundesliga

Superkupa: Dortmund - Bayern Munich

17/08/21 @ 20:06

BUNDESLIGA

3 asistime, 2 gola, start i furrishëm nga Haaland

Bundesliga

3 asistime, 2 gola, start i furrishëm nga Haaland

14/08/21 @ 21:44

M'GLADBAH

Nagelsmann ende pa fitore te Bayerni, e nis me barazim

Bundesliga

Nagelsmann ende pa fitore te Bayerni, e nis me barazim

13/08/21 @ 22:39

LIRIM KASTRATI

Edhe një ekip gjerman i interesuar për kosovarin

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Edhe një ekip gjerman i interesuar për kosovarin

11/08/21 @ 15:21

BAYERN

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

Bundesliga/Transfere

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

09/08/21 @ 14:53

ST PAULI

Leart Paqarada i plotë, St Pauli i pamposhtur

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Leart Paqarada i plotë, St Pauli i pamposhtur

01/08/21 @ 16:14

MIQËSORE

Bayern Munich pëson, Nagelsmann ende pa fitore

Bundesliga/International

Bayern Munich pëson, Nagelsmann ende pa fitore

31/07/21 @ 22:45

BUNDESLIGA 2

Paqarada në 11-shen e javës

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada në 11-shen e javës

25/07/21 @ 23:36

SHQIP në BOTË

St.Pauli me super golin e Paqaradës, hap stinorin me fitore

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

St.Pauli me super golin e Paqaradës, hap stinorin me fitore

25/07/21 @ 15:58

SCHALKE - HAMBURG

2 futbollistët e Kosovës në lojë, por Schalke nis me humbje

Bundesliga

2 futbollistët e Kosovës në lojë, por Schalke nis me humbje

24/07/21 @ 10:05


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga