Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GALATASARAY

Rashica 90-minuta në fitore

Foto: Galatasaray/ fb

Rashica 90-minuta në fitore


2 April, 2023 @0:22

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, ka qenë pjesë e ekipit startues të Galatasarayit në përballje ndaj Adanademirsporit, ndërsa ekipi nga Stambolli ka shënuar fitore me rezultat 2-0, me golat e shënuar vonë në ndesdhje, kur zëvendësuesit Fredrik Midtsjo (86’) dhe Nicolo Zaniolo (90’+8) siguruan tri pikë të reja për liderin e Superligës turke.

Rashica luajti 90-minuta në këtë ndeshje, ndërsa Galatasarayi me 26 ndeshje të zhvilluara ka 9 pikë më shumë sesa ndjekësi i parë Fenerbahçe, që ka 54 pikë dhe dy ndeshje më pak të luajtura.


 
Të gjitha lajmet nga International