Të gjitha lajmet

WERDER

Rashica përfshihet në foton për sezonin 2020/21

Rashica përfshihet në foton për sezonin 2020/21

12 August, 2020 @12:49

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, që po përfolet për një largim të mundshëm nga Werder Bremeni, së fundi është përfshirë në foton e përbashkët të skuadrës së ëerderit për sezonin e ardhshëm në Bundesligë.

Kujtojmë, Werder mbijetoi në Bundesligë vetëm në saje të ndeshjes së PlayOutit. E Rashica në anën tjetër përgjatë gjithë vitit është përfolur për një kalim të mundshëm në një ekip më të fuqishëm aktualisht të Bundesligës, si Leipzig ose Borussia Dortmund.

DORTMUND

Sancho në skuadrën e Dortmundit në fazën përgatitore

10 August, 2020 @14:52

Talenti më i përfolur në këtë afat kalimtar, Jadon Sancho, është përfshirë në skuadrën e Dortmundit në fazën përgatitore. Sancho…

TELEGRAPH

Dortmundi mundësi reale për Rashicën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 July, 2020 @16:42

Borussia Dortmund mund të jetë adresa e re e Milot Rashicës në Bundesligë. Futbollisti vushtrrias që pritet të largohet këtë…

BUNDESLIGA 2 PLAYOUT

Në minutën e 96 shpëtojnë nga rënia

Foto: FCNurnberg/fb

11 July, 2020 @20:47

Nurnberg kishte fituar ndeshjen e parë të PlayOutit në Bundesliga 2 ndaj Ingolstadtit të Bundesligës 3 2-0 në shtëpi. Fabian…

HEIDENHEIM - WERDER BREMEN

Werderi me Rashicën shpëtojnë stinorin, mbesin në Bundesligë

FOTO / Werder Bremen

6 July, 2020 @22:21

Skuadra e Werder Bremenit pas barazimit 0-0 në ndeshjen e parë të PlayOutit të Bundesligës, ka barazuar edhe në ndeshjen…

PLAY OUT / BUNDESLIGA

Rashica startues për shpëtim, Heidenheim - Werder Bremen

6 July, 2020 @19:45

Janë caktuar formacionet zyrtare në ndeshjen e dytë të Play Outit në Bundesligë në mes të Heidenheim dhe Werder Bremenit. …

Të gjitha lajmet nga Bundesliga