Të gjitha lajmet

KOSOVA

Rashkaj: Respekt Gjibraltarit, me mendje te Mali i Zi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Rashkaj: Respekt Gjibraltarit, me mendje te Mali i Zi

9 October, 2019 @23:01

Mesfushori prizrenas i përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj, ka thënë se çdo ndeshje është e rëndësishme dhe të mos e shohim Malin e Zi si rival më të dobët se ne.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Çdo ndeshje është e rëndësishme dhe pa dyshim edhe kjo ndaj Gjibraltarit është e rëndësishme pasi ka lojtarë që s’kanë luajtur shumë me Kombëtaren dhe është mundësia që të luajnë në këtë takim.

Personalisht jam i gatshëm në çdo moment për kombëtaren, kurdo që më jepet rasti, në çdo ndeshje. Sa i përket Malit të Zi duhet të jemi shumë të kujdesshëm dhe të mos e shohim si rival më të dobët se ne.

Mali i Zi ka lojtarë të mirë, luajnë në Spanjë e Itali, të mos e nënvlerësojmë, ta japim maksimumin, sikur të luajmë me Anglinë. Duhet ta japim më të mirën, të jemi të kujdesshëm ndaj çdo kundërshtari,” është shprehur Rashkaj.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Kosova më 10 tetor do të luaj miqësore me Gjibraltarin, e më pas më 14 tetor me Malin e Zi.

KOSOVA

Challandes: Llogaris te të gjithë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 October, 2019 @22:38

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se ndeshja me Gjibraltarin është një mundësi e mirë për secilin…

ATDHE NUHIU

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

FOTO / ffk

9 October, 2019 @1:30

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka thënë se ndeshja me Malin e Zi është e rëndësishme sikur edhe…

SAMIR UJKANI

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

FOTO / ffk

9 October, 2019 @0:47

Portieri i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkanin,  ka thënë se çdo ndeshje është sikur finale. TABELA AKTUALE dhe ORARI…

SHQIPËRIA

Ndryshime në listën e Rejas

8 October, 2019 @13:31

Shqipëria nën drejtimin e trajnerit Edi Reja është duke kryer përgatitje intensive për ndeshjet zyrtare me Turqinë dhe Moldavinë në…

EURO 2020

Gunes: Finalja e parë Shqipëria

8 October, 2019 @10:47

Trajneri i kombëtares së Turqisë, Senol Gunes, para ndeshjeve kualifikuese për Euro 2020, ka thënë se ndeshja kundër Shqipërisë është…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020